کد خبر: ۲۰۷۶۵
|
۱۶ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۱
واتساپ به شما امکان می دهد وضعیت آخرین مشاهده خود را از دید افرادی خاص پنهان کنید.

به گزارش «نبض فناوری»، ویژگی آخرین بازدید یا اصطلاحا “last seen” به شما نشان می دهد که فرد مورد نظر چه زمانی آنلاین بوده است. در این میان هستند کسانی که دوست دارند این ویژگی را از دید برخی افراد مد نظرشان پنهان کنند. مثلا لازم نیست همه بدانند که شما تا ساعت 4 صبح شب قبل بیدار بودید.

 واتساپ اعلام کرده که به زودی ویژگی مدیریت افراد را برای دیدن آخرین آنلاینی آسان می کند.

ابزارهای جدیدی برای حفظ حریم خصوصی در حال توسعه است تا امکان کنترل دقیق افرادی را که می توانند بخشهایی از نمایه شما را ببینند فراهم کند. در حال حاضر آخرین مشاهده، تصویر نمایه و درباره (About) را یا همه می توانند مشاهده کنند یا مخاطبین یا هیچکس. در اینجا هیچ گزینه سفارشی وجود ندارد که در مقایسه با سایر برنامه های پیام رسانی کمک کننده باشد. این محدودیت ها به زودی برداشته می شوند، زیرا واتساپ در حال آزمایش توانایی حذف مخاطبین خاص از مشاهده وضعیت شما است.

آخرین بازدید خود را در واتساپ تنها از شخصی خاص پنهان کنید

با استفاده از این گزینه، شما قادر خواهید بود زمان Last Seen خود را از تعداد انگشت شماری از افراد پنهان کنید بدون اینکه آن را به طور کلی غیرفعال کنید. این گزینه همچنین از عکس های پروفایل و بیو پشتیبانی می کند و کنترل بیشتری به حریم خصوصی نسبت به موارد قبلی ارائه می دهد. اگر این ویژگی را از لیست خاصی از مخاطبین خود پنهان کنید واتساپ در عوض اطلاعات آنها را پنهان می کند.

اگرچه این ویژگی در iOS مشاهده شد اما در زمان راه اندازی اولیه به همه گوشی های هوشمند بیاید. همانطور که آخرین بازدید می تواند مفید باشد؛ از طرفی مسیرهایی را برای سوء استفاده احتمالی باز خواهد کرد، اما انعطاف پذیر کردن گزینه های حریم خصوصی توسط واتساپ بسیار عالی است.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
موسوي
۰۷:۳۸ - ۱۷ شهريور ۱۴۰۰
ئر حال حاضر بزرگترين مشگلي كه مادرواتساپ مي بينيم عدم افزايش اعضا مي باشد و چندين سال هست تا سقف 256 نفر نميشود عضو گروه نمود
بايد واتساپ شبيه تلگرام، عضوگيري چنمدين هزارنفري داشته باشد
مدیر پایگاه بله در خیلی موارد هنوز از تلگرام عقب هستش
1
0
نیازمندیها