کد خبر: ۲۰۹۴۵
|
۲۲ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۳
صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت از هفت هزار طرح مسیر تحقیقات و تولید محصولات فناورانه را هموار کرده است.

به گزارش« نبض فناوری» صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با این اقدام حمایتی خود از سال ۹۲ تا مرداد ماه ۱۴۰۰ بیش از ۷ هزار طرح‌ پژوهشی، رساله دکتری، پسا دکتری، کرسی و گرنت پژوهشی را حمایت کرده است. حمایتی فناورانه تا با استفاده از آن پژوهشگران طرح یا پژوهش خود را توسعه دهند و در نهایت منجر به تولید دستاوردی فناورانه شود.

همچنین با این حمایت به حل مسائل کشور کمک می شود. زیرا این حمایت بر اساس اولویت های علمی کشور در شاخه های مختلف علوم است. توانمندسازی اعضای هیات علمی و فارغ التحصیلان نیز از دیگر اهدافی است که در این کار دنبال می شود. گرچه دستاورد مهم آن توسعه محصولات ایران‌ساخت است و علاوه بر آن کمکی برای پژوهشگران است تا پژوهش آنها ادامه دار باشد و به نتیجه برسد.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، بیش از ۱۱ کارگروه علمی و تخصصی در حوزه هایی همچون ریاضی و فیزیک، علوم پزشکی، علوم اقتصاد، فنی و مهندسی، علوم اقتصاد، میان گروهی، هنر و معماری، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی و علوم دامی در این صندوق فعال هستند که طرح های محققان کشور را دریافت و ارزیابی می کنند که در صورت تایید نهایی از آنها حمایت می شود.

ارسال نظرات
با ارائه استراتژی های درمانی؛ اپلیکیشن جدید برای مدیریت فشار خون عرضه شد
اداره کنترل دارایی‌ های خارجی آمریکا اعلام کرد؛ دستور فوری آمریکا به صرافی‌ های ارز دیجیتال
نیازمندیها