کد خبر: ۲۰۹۸۳
|
۲۳ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
شیائومی عینک هوشمند مفهومی را با صفحه نمایش MicroLED به نمایش گذاشت.

به گزارش «نبض فناوری»، شیائومی یک جفت عینک هوشمند به نام Xiaomi Smart Glasses معرفی کرده است. عینک های شیائومی دارای شکل نسبتاً معمولی هستند؛ اما بر خلاف عینک های تازه اعلام شده فیسبوک و Ray Ban  واقعاً دارای صفحه نمایشی هستند که برای ویژگی های AR استفاده می شود.

 شیائومی می گوید به دلیل داشتن تراکم پیکسلی و طول عمر بیشتر و ساختار ساده تر در مقایسه با OLED، از سیستم MicroLED تک رنگ استفاده کرده است. به گفته شیائومی MicroLED  اجازه می دهد تا یک صفحه نمایش جمع و جورتر و همچنین یکپارچه سازی راحت تر را در اختیار داشته باشیم.

MicroLED یک فناوری نمایشگر خود انتشار است که به عنوان جانشین طبیعی OLED در نظر گرفته می شود. با این حال، گران است و در تعداد انگشت شماری از محصولات تجاری استفاده شده است.

صفحه نمایش شیائومی تقریباً به اندازه یک دانه برنج در 2.4 میلی متر در 2.02 میلی متر است و حداکثر روشنایی آن 2 میلیون نیت است.(البته وقتی به چشم شما برسد نور آنچنان روشن نخواهد بود) شیائومی موارد استفاده مانند ناوبری، ترجمه زنده و اعلانات برای صفحه را در این ویدئو ذکر می کند.

عینک خود یک دستگاه اندرویدی مستقل است که نیازی به اتصال تلفن ثابت ندارد که حتی می تواند روزی جایگزین تلفن شما شود. یک پردازنده چهار هسته ای، ماژول های Wi-Fi و بلوتوث، یک باتری و دوربین پنج مگاپیکسلی در آن وجود دارد. شیائومی می گوید وزن این عینک 51 گرم است.

همانطور که در ابتدا ذکر شد ، این عینک در دسترس عموم نیست و ممکن است در واقع وجود نداشته باشد، بنابراین باید به ادعاهای شیائومی با شک و تردید نگاه کنید. با این حال معرفی این مفهوم توسط شیائومی و پس از اعلام فیسبوک و در آستانه رویداد آیفون اپل، نشان می دهد که این شرکت می خواهد به عنوان یک بازیکن در فضای AR در نظر گرفته شود.

ارسال نظرات
نیازمندیها