کد خبر: ۲۱۲۲۹
|
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰
تایم لپس راهپیمایی فضایی نشان می دهد که کار فضانوردان به چه شکل است.

گزارش «نبض فناوری»، آژانس فضایی اروپا (ESA) تایم لپسی از ایستگاه فضایی بین المللی را به اشتراک گذاشته که دو فضانورد را در حین پیاده روی فضایی نشان می دهد.

این ویدئو نشان می دهد که کار فضانورد در حین فعالیتهای خارج از ایستگاه چقدر سخت است و هر دو فضانورد با لباسهای بزرگ فضانوردی ساعت ها مشغول انجام کارهای پیچیده هستند.

شما به سرعت کیف مخصوص فضانوردان را مشاهده خواهید کرد که شامل تمام ابزار مورد نیاز آنها در طول EVA بود این پیاده روی فضایی که 6 ساعت و 54 دقیقه به طول انجامید. برای جلوگیری از سرازیر شدن ابزارها به ورطه فضا، هر ابزار به داخل کیف چسبیده که خود به قسمت بیرونی ایستگاه متصل است.

در ثانیه چهل و پنجم یکی از فضانوردان به سمت دوربین نگاه کرده و دست تکان می دهد. دو فضانورد در طول پیاده روی، قسمتی از ایستگاه فضایی را برای ارتقاء پنل خورشیدی آماده کردند؛ این پنل سیستم قدرت ایستگاه در مدار را تقویت می کند.

یکی از فضانوردان اعلام کرد که پیاده روی های فضایی هفت ساعت طول می کشد و مانند یک ورزش سنگین  است، بنابراین ما بعد از آن به کالری نیاز داریم. ESA در ماه های اخیر مجموعه ای از وقفه های پیاده روی فضایی را ارسال کرده است.

ارسال نظرات
در قالب برگزاری رویداد فناورانه محقق خواهد شد ایده‌های لیزر و فوتونیک تا تجاری‌سازی حمایت می‌شوند
نیازمندیها