کد خبر: ۲۲۲۳۰
|
۰۳ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰
در گفتگو با نبض فناوری مطرح شد؛
عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور، گفت: حضور دانش بنیان ها در صنعت خودروسازی یک فرصت بسیار طلایی بود و باعث شد که با تولید قطعات های تک تحریم‌ها را دور بزنیم.

رضا رضایی عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» گفت: شرکت‌های دانش بنیان در طی دوسالی که با اوج تحریم‌ها مواجه بودیم، توانستند دستاورد‌های شاخصی را از خود به جا بگذارند.

وی تصریح کرد: ترامپ فکر می‌کرد که صنعت خودرو و قطعه سازی که یک صنعت استراتژیک در دنیاست اگر تحریم کند، این صنعت در کشور فلج خواهد شد؛ اما اینطور نبود؛ چرا که دانش بنیان و شرکت‌های خلاق با ورود به حوزه قطعه سازی و صنعت خودروسازی توانستند قطعات‌های تک این صنعت را با دانش فنی بومی سازی کنند.

رضایی گفت: حضور دانش بنیان‌ها در صنعت خودروسازی یک فرصت بسیار طلایی بود و باعث شد که تحریم را دور بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: به صورت جزئی در هر خودرو بیش از ۱۰ هزار قطعه استفاده می‌شود که اگر بخواهیم با افزایش استاندارد‌های این قطعات، خودرو‌هایی باکیفیت‌تر داشته باشیم، لازم است همانند سایر کشور‌های صنعتی، برای محصولات صنعتی، مواداولیه ویژه و مطابق با استاندارد‌های لازم را تامین کرده و در اختیار قطعه‌سازان قرار دهیم.

ارسال نظرات
طبق دستور رگولاتور رقابت انگلیس؛ فیس بوک باید «گیفی» را بفروشد
ستاری در گزارش صد روزه فعالیتهای معاونت علمی ریاست‌جمهوری مطرح کرد بومی‌سازی طراحی و تولید پیکره هوش مصنوعی در کشور
نیازمندیها