کد خبر: ۲۲۹۸۳
|
۲۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۷
هنگام تلاش برای دسترسی به ویدیوها یا تصاویر واتساپ، پیام خطای « Sorry, this media file doesn't exist on your SD Card/internal storage» دریافت می کنید؛ در ادامه برخی مراحل عیب‌یابی را ارائه می دهیم تا به شما در رفع مشکل و بازیابی فایل‌های رسانه از دست رفته کمک کند.

به گزارش« نبض فناوری»، اگر فایلی که از واتساپ دانلود می کنید با حذف آن از روی گوشی امکان مشاتهده دوباره وجود ندارد یا اینکع ممکن است با پیغام « Sorry, this media file doesn't exist on your SD Card/internal storage » مواجه شوید در ادامه راه حل های مقابله با آن را ارئه خواهیم داد.

مرحله 1. فایل های رسانه ای از دست رفته را در پوشه اصلی واتساپ کپی کنید

همه فایل‌های رسانه‌ای مانند تصاویر و ویدیوهایی که در پیام‌رسان واتس‌اپ شما ارسال می‌شوند، به‌طور پیش‌فرض در گالری و در پوشه ای به نام واتساپ ذخیره می‌شوند. بنابراین، هنگامی که این پیام را مشاهده کردید ابتدا بررسی کنید که آیا آن فایل ها در گالری وجود دارند یا خیر؟ اگر بله باشد می توانید آنها را به پوشه دیگری منتقل کنید.

برای تصحیح آن، سعی کنید به تصاویر و ویدیوهای مفقود شده در حافظه تلفن خود دسترسی داشته باشید، آنها را کپی و در پوشه واتساپ قرار دهید و سپس دوباره سعی کنید آن فایل های رسانه ای را در واتساپ باز کنید.

مرحله 2. سعی کنید فایل های رسانه ای از دست رفته واتساپ را با نرم افزار بازیابی ویژه بازیابی کنید

اگر مرحله یک برایتان جوابگو نبوده این بدان معناست که آن فایل ها یا خراب یا حذف شده اند. سپس نرم افزار مخصوص بازیابی اندروید را امتحان کنید تا آنها را بازیابی کنید.

1: دستگاه اندروید خود را به رایانه شخصی متصل کنید، نرم افزار بازیابی اندروید راکه از اینجا برای پی سی و اینجا برای اندروید دانلود کرده اید راه اندازی کنید و سپس روی دکمه « Scan» کلیک کنید.

توجه: برای اینکه نرم افزار گوشی یا تبلت شما را بشناسد و به آن متصل شود، لطفاً مطمئن شوید که دستگاه روت شده است.

نحوه رفع خطای « Sorry, this media file doesn't exist on your SD Card/internal storage»|حل مشکل واتساپ

2: اجازه دهید نرم افزار دستگاه را اسکن کند تا تمام داده های از دست رفته را پیدا کند.

3: تمام تصاویر و ویدیوهای قابل بازیابی واتساپ را پیش‌نمایش کنید، آن‌هایی را که می‌خواهید انتخاب کنید و روی دکمه « Recover» کلیک تا آنها را بازیابی کنید.

نحوه رفع خطای « Sorry, this media file doesn't exist on your SD Card/internal storage»|حل مشکل واتساپ

نکات مفید برای جلوگیری از خطای « Sorry, this media file doesn't exist on your SD Card »

1.مطمئن شوید که فضای خالی کافی در کارت SD شما برای ذخیره فایل های رسانه واتساپ وجود دارد.

2.مطمئن شوید که کارت SD شما روی حالت فقط خواندنی تنظیم نشده است، که به شما امکان می دهد فایل های رسانه واتساپ را روی کارت ذخیره کنید.

3. مطمئن شوید که کارت SD شما سالم است و به درستی کار می کند.  کارت SD خراب هیچ فایلی را ذخیره نمی کند.

ارسال نظرات
ستاری در گزارش صد روزه فعالیتهای معاونت علمی ریاست‌جمهوری مطرح کرد بومی‌سازی طراحی و تولید پیکره هوش مصنوعی در کشور
نیازمندیها