کد خبر: ۲۴۱۸۴
|
۰۸ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

چگونه یک گوشی را ردیابی کنیم؟

ردیابی شماره تلفن یکی از بزرگترین سوالات در میان مردم است و می خواهند بدانند که آیا شخص دیگری می تواند تلفن آنها را ردیابی کند یا خیر.

به گزارش «نبض فناوری»،  شماره IMEI روی گوشی یکی از شناسه های کلیدی دستگاه است. شماره IMEI چیزی است که در صورت گم شدن گوشی شما به پیدا کردن آن کمک می کند.

از پورتال IMEI می توان برای ردیابی گوشی استفاده کرد، به این ترتیب پلیس گوشی دزدیده شده یا گم شده را پیدا می کند. از آنجایی که هر تلفن دارای یک شماره IMEI منحصر به فرد است، می توان آن را با استفاده از آن پیدا یا ردیابی کرد.

 چگونه یک شماره تلفن را به صورت رایگان ردیابی کنیم؟

چندین اپلیکیشن ردیابی گوشی در گوگل پلی و اپ استور وجود دارد که به شما کمک می کند گوشی خود را ردیابی کنید. برای این کار باید شماره تلفن ارائه شده توسط ارائه دهنده شبکه خود را وارد کنید. در صورتی که گوشی خود را گم کرده باشید، سیم کارت شما ممکن است دور انداخته شود و این روش بی فایده شود.

چگونه موقعیت مکانی تلفن را ردیابی کنیم؟

 امروزه هر دو پلتفرم اندروید و iOS راه های آسانی برای یافتن موقعیت مکانی گوشی شما ارائه می دهند. در تلفن اندرویدی، می توانید موقعیت مکانی گوشی را با استفاده از نقشه گوگل ردیابی کنید. همچنین می‌توانید از Find My Device در Android و Find My Phone در iPhone برای ردیابی موقعیت مکانی خود استفاده کنید. برای ردیابی موقعیت گوشی باید مدارک مورد نیاز را وارد کنید.

 چگونه گوشی خاموش را ردیابی کنیم؟

 شما می توانید تلفن آیفونی خاموش است ردیابی کنید. در اینجا شما یک ویژگی به نام مکان بلوتوث دارید که به شما امکان می دهد آیفون خود را پیدا کنید. خواه باتری آیفون از بین رفته باشد یا به اینترنت وصل نباشد؛ همچنان می توانید مکان گوشی را ردیابی کنید. توجه داشته باشید، این فقط در آیفون امکان پذیر است.

 چگونه یک گوشی را بدون اتصال داده ردیابی کنیم؟

این امکان در هر دو دستگاه اندروید و آیفون وجود دارد. چندین برنامه نقشه برداری همچنان می توانند گوشی را بدون شبکه داده ردیابی کنند. این به این دلیل است که سنسور GPS در تلفن ما دو روش برای ردیابی موقعیت مکانی ما دارد، که شامل GPS کمکی می شود که از موقعیت مکانی یک شهر سلولی مجاور (زمانی که به شبکه داده متصل نیستید) استفاده می کند. با این کار می‌توانید گوشی را بدون اتصال داده ردیابی کنید.

 چگونه محل تماس تلفنی را ردیابی کنیم؟

می توانید مکان تماس تلفنی را از طریق یک برنامه ردیابی کنید. برنامه در اینجا از شماره IMEI و GPS گوشی برای یافتن مکان تماس تلفنی استفاده می کند. در اینجا، برنامه ها از نزدیکترین دکل تلفن همراه استفاده می کنند که برای برقراری تماس تلفنی استفاده شده است. این به فرد امکان می دهد مکان تماس تلفنی را ردیابی کند.

چگونه با استفاده از نقشه گوگل گوشی را ردیابی کنیم؟

همانطور که قبلا ذکر شد، می توانید یک گوشی را با استفاده از نقشه گوگل در گوشی اندروید خود ردیابی کنید. اما برای این کار ابتدا باید اپلیکیشن Find My Device را پیدا کنید که به ردیابی گوشی کمک می کند. در اینجا چند پیش نیاز وجود دارد؛ برای مثال، شما باید وارد حساب Google خود شوید که به تلفن شما مرتبط است. به طور کلی، ردیابی تلفن شما چندان پیچیده نیست. با این حال، برای ایمن نگه داشتن همه، باید چند اطلاعات کلیدی برای ردیابی تلفن ارائه دهید. شماره IMEI، شماره تلفن شما، حساب مرتبط و سایر جزئیات از این دست برای ردیابی تلفن بسیار مهم هستند.

 از آنجایی که فقط صاحبان گوشی این جزئیات را دارند، با وجود راه‌های آسان برای ردیابی تلفن، به حفظ امنیت و محافظت کمک می‌کند. این مراحل زمانی که گوشی را گم کرده اید بسیار مفید است!

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۰۷:۱۲ - ۰۹ دی ۱۴۰۰
سیدعلی
۰۹:۱۲ - ۱۳ دی ۱۴۰۰
اصلان مشخص نکردین که چه جوری مشه این کارو انجام داد
..
۱۴:۵۹ - ۰۹ دی ۱۴۰۰
تروخدا دست از سرمون بردارین دیگ گوشیامونو ردیابی نکنین
10
0
ناشناس
۱۷:۳۲ - ۱۰ دی ۱۴۰۰
چه مقاله مسخره ای
اصلا نگفته چجوری ردیابی میشه فقط گفته از این روش میشه از این روش نمیشه
19
2
وبگردی