کد خبر: ۲۴۳۱۱
|
۱۳ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۰

آیا ترون، یک پول واقعی است و چه کسی آن را اختراع کرد؟

رمز ارز شبکه ترون که همان TRX نام دارد می‌تواند به عنوان یک ارزش قابل ذخیره توسط کاربران نگه داری شود. این ارز همچنین می‌تواند با سایر ارز‌ها مبادله شود و به آن‌ها تبدیل شود. از این رو TRX را می‌توان به عنوان یک کارنسی و پول در نظر گرفت.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» با وجود سپری شدن از زمان ورود ارز‌های دیجیتال در بازار‌های جهانی این ارز‌های همچنان از محبوبیت بیشتری در بین سرمایه گذاران دارند به گونه‌ای روزانه افراد زیادی در این حوزه وارد شده و با کسب دانش و آگاهی اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند.

در این گزارش سعی می‌شود یکی دیگر از ارز‌های دیجیتال را برای علاقه‌مندان معرفی کنیم.

ارز ترون با نشانه اختصاری TRX، ارز داخلی بلاکچین ترون است. بلاکچین ترون، یک پلتفرم غیرمتمرکز است و هدف ترون به وجود آوردن یک شبکه جهانی برای اشتراک‌گذاری مطالب رایگان در حوزه سرگرمی است. ترون تنها به دنیای سرگرمی محدود نیست بلکه محتوا‌های رسانه‌ای و بالاتر از آن همه انواع محتوا را پوشش می‌دهد. به عبارت ساده، ترون از تکنولوژی بلاک چین به عنوان بستری برای توسعه بازار جهانی استفاده می‌کند که این شامل دنیای سرگرمی، رسانه و انواع محتواست (اما به صورت غیرمتمرکز). برای درک بهتر ارز دیجیتال ترون بهتر است که از مبانی اولیه آن آغاز کنیم. پروتکل TRON در میان بزرگ‌ترین سیستم عامل‌های مبتنی بر بلاک چین دنیا قرار دارد. این شبکه بسیار مقیاس پذیر و دارای توان عملیاتی زیادی است. یکی از محتوا‌های تولیدی توسط ترون برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) است. ترون قادر به پشتیبانی طیف گسترده‌ای از برنامه‌های غیرمتمرکز در شبکه خود است.

آیا ترون، یک پول واقعی است و چه کسی آن را اختراع کرد؟

افرادی که طرفدار شبکه‌های اجتماعی، بازی‌ها و دیگر سرگرمی‌های آنلاین هستند در آینده حتما از کارایی شبکه ترون لذت خواهند برد. در حقیقت کاربران با استفاده از شبکه Tron می‌توانند اپلیکیشن و برنامه‌های غیرمتمرکز برای این سرگرمی‌ها را بسازند.

ترونیکس یا TRX ارز دیجیتال بومی بلاکچین ترون است. ترونیکس اولین بار در سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی زمانی که ترون توانست توسط عرضه اولیه سکه (ICO) موفق خود بیش از ۷۰ میلیون دلار سرمایه اولیه جمع‌آوری کند، ارائه شد.

آیا ترون، یک پول واقعی است و چه کسی آن را اختراع کرد؟

ترون، در سپتامبر سال ۲۰۱۷ توسط یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور به نام Tron Foundation تاسیس شد. موسس و مدیرعامل این شرکت جاستین سان (Justin Sun)، یک کارآفرین چینی است که همچنین بنیان‌گذار و مدیر عامل PEIWO، یک اپلیکیشن محبوب چینی نیز است. تا اوایل سال ۲۰۱۶، سان نماینده ارشد و مشاور آزمایشگاه ریپل (شرکت مادر بلاک چین ریپل) بود. بنیاد ترون دارای دفتر مرکزی در پکن و سانفرانسیسکو است و اعضای تیم آن نیز مستقر در سئول و توکیو هستند.

بلاکچین ترون تنها به یک دلیل به وجود آمد: کمک به تولید کنندگان محتوا به منظور کسب درآمد عادلانه‌تر برای تمام زحمت هایشان. همانطور که می‌دانید، در دنیای امروزی کمپانی‌های عظیمی، چون فیسبوک، گوگل، یوتیوب و ... بخش عمده محتوای تولیدی را در دست داشته و همچنین محتوای رسانه‌های تولید شده را به طور دقیقی کنترل کرده و سپس اجازه انتشار را صادر می‌کنند. در این میان بخش اعظم درآمد کسب شده از محتوا‌های مذکور نیز به این شرکت‌ها تعلق گرفته و تولید کنندگان محتوا، تنخا میزان اندکی از این درآمد را دریافت می‌کنند. ترون به وجود آمد تا این مشکل را حل کند.

ترون با حذف کردن اشخاص ثالث در دنیای رسانه‌های اجتماعی، باعث می‌شود که بینندگان و تولید کنندگان محتوا به صورت مستقیم با یکدیگر در ارتباط باشند و بینندگان به تولید کنندگان محتوا رمز ارز TRX را پاداش دهند.

رمز ارز شبکه ترون که همان TRX نام دارد می‌تواند به عنوان یک ارزش قابل ذخیره توسط کاربران نگه داری شود. این ارز همچنین می‌تواند با سایر ارز‌ها مبادله شود و به آن‌ها تبدیل شود. از این رو TRX را می‌توان به عنوان یک کارنسی و پول در نظر گرفت. با این حال استفاده اصلی ترون در برنامه‌های غیر متمرکز Daaps به شمار می‌رود.

کاربران همچنین قادرند تا با نگه داری توکن‌های TRX به کسب سود پرداخته و همچنین به تغییرات لازمه در شبکه ترون، رای دهند. هرچه که توکن‌های TRX مدت زمان بیشتری در کیف پول کاربران بلاکچین ترون نگه داری شود، این کاربران از قدرت بیشتری در شبکه برخوردار خواهند بود.
برای مبادله ترون در شبکه این ارز دیجیتال نیاز به سه اصل مهم خواهید داشت. فضایی برای ذخیره‌سازی ارز‌های خریداری شده، پلتفرم خریدوفروش و صرافی واسط که مبادله گر‌ها را به هم متصل کنید. برای ذخیره‌سازی این ارز دیجیتال می‌توانید از کیف پول‌های الکترونیکی و یا سخت‌افزاری استفاده کنید که خود سایت ترون بهترین‌های آن‌ها را به کاربران معرفی کرده است. همچنین پلتفرم‌های زیادی هم که عموماً مبتنی بر وب هستند، امکان مبادله این ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم آورده‌اند. برای ایرانی‌ها، اما این امر تنها از برخی سایت‌ها امکان‌پذیر است.

آیا ترون، یک پول واقعی است و چه کسی آن را اختراع کرد؟

کیف پول‌های ترون، درواقع نرم افزار‌ها و یا سخت افزار‌هایی هستند که کاربران می‌توانند با استفاده از آن‌ها ارز‌های دیجیتال TRX را ذخیره کنند. این کیف پول‌ها در انواع و اشکال متفاوتی هستند که افراد می‌توانند باتوجه به نوع کاربری خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کنند.

بر خلاف سایر ارز‌های دیجیتال، ارز دیجیتال ترون قابل استخراج توسط کاربران نمی‌باشد. تراکنش‌های ارز دیجیتال ترون با استفاده از الگوریتم DPoS انجام می‌شود. ارز ترون در حال حاضر به صورت مستقیم با پول فیات قابل خرید نیست. برای اینکار ابتدا باید ارز‌های دیجیتال دیگر مانند: بیت کوین، اتریوم و... را معامله کرده، سپس در پلتفرم‌های مبادله، اقدام به مبادله آن با ترون کنید. بعد از پایان مراحل خرید، ترون به کیف پول شما برگشت داده شده و می‌توانید از آن برای سرمایه‌گذاری‌های دیگر استفاده کنید.

پیش بینی‌های زیادی در خصوص آینده این ارز توسط تحلیلگران و شرکت انجام شده است که همه آن‌ها تقریبا برای سرمایه گذاری بلند مدت این ارز را ارزشمند می‌دانند. آخرین پیش بینی متعلق به سایت ارز دیجیتال Previsioni Bitcoin است؛ که قیمت این ارز را برای سال ۲۰۲۳ با الگوریتم‌های داخلی خود پیش بینی کرده است.

آیا ترون، یک پول واقعی است و چه کسی آن را اختراع کرد؟

آینده ارز دیجیتال ترون و یا سایر ارز‌های دیجیتال به کشور خاصی مرتبط نبوده و با توجه به غیرمتمرکز بودن اکثر رمز ارز‌ها شرایط داخلی یک کشور خیلی نمی‌تواند روز آن‌ها تأثیر داشته باشد. ازاین‌رو در پیش‌بینی و تحلیل قیمت TRON نیز نمی‌توانیم شرایط اقتصادی و قوانین ایران را در نظر داشته باشیم. هدف از عنوان این تیتر در این مقاله رفع حساسیت‌ها و دغدغه‌های برخی از کاربران در این باره است. بسیاری از فعالین بازار‌های ارز‌های دیجیتال در ایران بسته به شرایط اقتصادی و همچنین سیاست‌های بین‌المللی کشور، همیشه با چنین دغدغه‌هایی روبرو بوده‌اند.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
محسن کارامد
۱۹:۵۵ - ۱۴ دی ۱۴۰۰
عالی بو د
0
0
سجاد
۰۱:۰۲ - ۱۵ دی ۱۴۰۰
سلام کیف‌پول ترون از گزینه ادون فیوچر قلابیه یان اونحایی ک سابمیت میزنی بهت جایزه میدع
0
0
جابجایی مسافران با سرعت بالا؛ چین هواپیمای فضایی می سازد
حذف پیام‌ها در واتساپ چگونه انجام می‌شود چگونه چت‌های حذف شده WhatsApp را بازیابی کنیم؟
وبگردی