کد خبر: ۲۴۴۲۳
|
۱۶ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

هنگام خرید آیفون دست دوم این موارد را دقت کنید

ممکن است با خرید آیفون دست دوم، بخواهید در مورد قطعات نو یا دست دوم و جزئیات تعمیر آن اطلاعاتی به دست آورید در ادامه آن را شرح خواهیم داد.

به گزارش «نبض فناوری»، پیش از این شرکت اپل در مورد تعمیرات شخص ثالث برای آیفون ها بسیار تهاجمی عمل کرده است. آیفون های قبل از iOS 15.2 به کاربران در مورد قطعات ناشناخته استفاده شده در زمان تعمیر هشدار می دادند.
با این حال، با به‌روزرسانی iOS 15.2، این شرکت گامی رو به جلو برداشته است که اکنون به کاربران اجازه می‌دهد تا ببینند آیا آیفون تعمیر شده و یا از قطعات اصلی استفاده شده است یا خیر. ویژگی به روز شده اکنون همچنین به مردم می گوید که آیا قطعات تعویض شده به طور معمول کار می کنند یا خیر.
با این ویژگی خریداران آیفون دست دوم نیز می توانند تاریخچه تعمیر آیفون و همچنین عملکرد صحیح تمامی قطعات تعمیر شده را بررسی کنند.
اپل، در یک پست رسمی، توضیح می دهد که مدل های مختلف آیفون جزئیات بیشتر یا کمتری را نشان می دهند و بسته به مدل آیفون مورد نظر شما متفاوت است. به عنوان مثال، آیفون XR، XS و XS Max فقط جزئیات باتری را نشان می دهند. آیفون 11 جزئیات مربوط به باتری و همچنین نمایشگر را نشان می دهد. آیفون 12 و آیفون 13 جزئیات مربوط به تعویض باتری، نمایشگر و دوربین را نشان خواهند داد.
در ادامه نبض فناوری نحوه بررسی تاریخچه خدمات آیفون و جزئیات واقعی قطعات تعمیر شده را توضیح خواهد داد:
مطمئن شوید که آیفون شما آخرین سیستم عامل iOS 15.2 یا جدیدتر را اجرا می کند.
1. تنظیمات را باز کنید و روی General ضربه بزنید.
2. روی قسمت About در بالا ضربه بزنید.
3. به دنبال بخش Parts and Service History باشید.
کاربران همچنین می توانند برای دانستن بیشتر در مورد تعویض قطعه خاص، روی گزینه Learn more ضربه بزنند.
همچنین توجه داشته باشید که اگر آیفون شما هیچ تعمیری انجام نداده باشد، بخش Parts and Service History ظاهر نخواهد شد. با این روش اطمینان حاصل می کنید که یک آیفون هرگز به تعمیرگاهی برای آسیب جدی نرفته است.

ارسال نظرات
سهم لوکس‌ها از بازار و ارز موبایل جنجال واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار
وبگردی