کد خبر: ۲۴۸۱۸
|
۲۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰
در گفتگو با نبض فناوری؛

دستگاه هات‌تپ در داخل کشور طراحی و تولید شد/ برای تدوام حیات نیاز به حمایت داریم

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تخشا صنعت هامون، از طراحی و تولید دستگاه هات‌تپ و دستگاه مسدودکننده فشار قوی برای صنایع نفت و گاز در کشور خبر داد و گفت: هات‌تپ دستگاهی است که برای انشعاب گیری خطوط لوله نفت یا گاز یک ابزار حیاتی به حساب می‌آید و بدون نیاز به تخلیه و متوقف کردن خطوط لوله و تانکر‌های ذخیره سازی و مخازن امکان اجرای هات تپ وجود دارد.

حمید کریمی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تخشا صنعت هامون، در گفتگو با خبرنگار «نبض فناوری» با اشاره به فعالیت شرکت اظهار کرد: این شرکت در حوزه تعمیر و مهندسی معکوس تجهیزات صنعت و نفت و گاز، دستگاه‌هایی را طراحی و تولید کرده است، اظهار کرد: هم اکنون این تجهیزات کلیدی در خطوط صنایع نفت و گاز و پیتروشیمی کشور کاربردی شده است. لازم به ذکر است این تجهیزات در داخل لوله‌های قابل اشتعال نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر پکیچی از محصولات مورد را تولید کردیم.

وی با اشاره به اینکه در گذشته این تجهیزات از کشور‌های خارجی منجمله از آمریکا وارد کشور می‌شد در حال حاضر به دلیل مسائل تحریمی امکان وارد کردن آن‌ها نیست، گفت: این تجهیزات از جمله لوله بر‌های دستی، دستگاه هات‌تپ و دستگاه مسدودکننده فشار قوی است. ما تنها یک نمونه از محصولات مشابه را مهندسی معکوس کرده و بعد براساس استاندارد‌های مورد نیاز بقیه سایز‌ها را طراحی تولید می‌کنیم.

کریمی افزود: هات‌تپ دستگاهی است که برای انشعاب گیری خطوط لوله نفت یا گاز یک ابزار حیاتی به حساب می‌آید. در واقع بدون نیاز به تخلیه و متوقف کردن خط لوله و تانکر‌های ذخیره سازی و مخازن امکان اجرای هات‌تپ وجود دارد. هات‌تپ کاربرد‌های مختلفی دارد. برای مثال در تاسیسات ابزار اندازه گیری دقیق، بازرسی‌های مرتبط با مخازن و خطوط لوله، کنترل کیفیت محصول و تعمیرات و نگهداری خط. این روش می‌تواند در محیط‌ها و سیستم‌های مختلف از جمله محصولات پتروشیمی و گاز، فاضلاب، بخار و مواد شیمیایی استفاده شود. هات تپ بر روی متریال‌ها و مواد مختلفی مثل فولاد، سیمان، مس، پلاستیک و چدن قابلیت عملی شدن و اجرا را دارا است.

وی تأکید کرد: مهمترین مزیت هات‌تپ عدم نیاز به خارج سازی تجهیزات از حالت سرویس دهی است یعنی نیازی به تخلیه و یا خاموش کردن تجهیزات در حین انجام آن نمی‌باشد. هم چنین به عنوان یک روش جوشکاری خطوط لوله، مقرون به صرفه بود و قابلیت اجرا بدون ایجاد خرابی و مشکلات را دارد. هات تپ کاملا مطابق با استاندارد‌ها و دستورالعمل‌های فنی و زیست محیطی است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: خوشبختانه شرکت‌های نفت و گاز از تجهیزات تولیدی ما به خوبی استقبال کرده‌اند؛ اما این مهم به تنهایی کارساز نیست باید حمایت‌های اساسی از نظر نقدینگی صورت گیرد تا بتوانیم تجهیزات تولید را ارتقا و فعالیت شرکت را توسعه دهیم.

وی ادامه داد: با ساخت این تجهیزات در کشور صرفه‌جویی کلانی انجام شده است چرا که اگر همین دستگاه را از آمریکا وارد کنند نزدیک ۹۰۰ میلیون دلار هزینه داشته باشد در حالیکه ما این تجهیزات را با یک چهارم قیمت حتی پایین‌تر با همان کیفین و کارآرایی در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم.

کریمی خاطرنشان کرد: توسعه و ارتقای تجهیزات تولیدی از جمله هات‌تپ و نیز طراحی و تولید دستگاه‌های جدید با استفاده از فناوری نوین و مطابق با استاندارد‌های روز دنیا در دستور کار این شرکت است تا بتواند بخشی از نیاز صنعت را تامین کند؛ چرا که در حال حاضر برخی از تجهیزات مستهلک شده و در حال نابودی است باید دستگاه‌های جدید جایگزین آن‌ها شود.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ناشناس
۰۸:۰۵ - ۳۰ دی ۱۴۰۰
خیالشان راحت.هر تحرکی که به منافع عده ای لطمه بزند نه تنها حمایت نخواهد شد بلکه کارشکنی هم خواهند کرد.
0
0
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
وبگردی