کد خبر: ۲۵۷۹۱
|
۰۲ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۸

۵۵۰ میلیارد تومان گردش مالی با اجرای طرح جهش تجارت فناوری محقق شد

معاونت علمی و فناوری اعلام کرد با اجرای طرح جهش تجارت فناوری ۵۵۰ میلیارد تومان گردش مالی به واسطه فناوری محقق شده است.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از معاونت علمی و فناوری، طرح جهش تجارت فناوری که توسط شبکه فن بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اجرا درآمده است به دنبال افزایش مبادلات فناورانه و افزایش تولید محصولات دانش بنیان و خلاق در کشور است. این طرح با کمک ۵۳ بروکر و کارگزار این شبکه آغاز شد و تا پایان دی ماه امسال، عددی حدود ۵۵۰ میلیارد تومان گردش مالی را ثبت کرده است.

محمدصالح خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره دستاوردهای این طرح تاکنون در کشور، گفت: فن بازار این طرح را با کمک کارگزاران خود آغاز کرد. کارگزارانی که در ۴ زمینه خرید و فروش محصول، سرمایه گذاری و سرمایه پذیری، انتقال دانش فنی و تامین نیازهای فناورانه به این حوزه ورود کردند.

وی افزود: با تلاش کارگزاران توانستیم تا مردادماه سال ۱۴۰۰ یعنی پایان دولت پیشین حدود ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی وعده داده شده را محقق کنیم و از آن تاریخ تا پایان دی‌ماه نیز ۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز محقق شد و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال ۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز به این عدد افزوده شود.

به گفته خالقی، طی این مدت در طرح جهش تجارت فناوری، استان های یزد، اصفهان و گلستان بیشترین هم‌افزایی عرضه و تقاضا را به ثبت رساندند.

ارسال نظرات
سایت فولاد خوزستان، اصفهان و هرمزگان از دسترس خارج شد حمله سایبری به صنایع فولادی تایید شد
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
وبگردی