کد خبر: ۲۵۸۴۳
|
۰۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

اگر واتس آپ خود را دوستدارید این کارها را نکنید

افراد زیادی از واتس آپ استفاده می کنند و در این میان انجام برخی از کارها می تواند آن ها را دچار مشکل کند.

به گزارش «نبض فناوری»، واتس آپ یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن های پیام رسان در سراسر جهان است. پلتفرم متعلق به متا به ابزاری تبدیل شده است که روزانه میلیون ها نفر از آن استفاده می کنند. واتس آپ برای ایمن نگه داشتن این پلتفرم برای کاربرانش، به طور منظم تعداد زیادی حساب کاربری را ممنوع می کند. اکانت ها به دلایل مختلفی می توانند مسدود شوند و شایان ذکر است که اکانت واتس آپ شما می تواند بدون اطلاع یا اطلاع رسانی در مورد آن مسدود شود. در وب‌سایت رسمی واتس آپ آمده است: اگر فکر کنیم فعالیت حساب‌ها شرایط خدمات ما را نقض می‌کند، ممکن است حساب‌ها را مسدود کنیم.

 اگر از کاربران واتس آپ هستید، در اینجا 43 موردی که ممکن است منجر به ممنوعیت ورود شما به این پلتفرم شود، آورده شده است.

1-استفاده از واتس آپ برای ارسال ویروس یا بدافزار

اشتراک گذاری فایل های حاوی ویروس یا بدافزار توسط واتس آپ اکیدا ممنوع است. ارسال چنین فایل های مخربی که می تواند به دستگاه های دیگر کاربران آسیب برساند، می تواند شما را از واتس آپ محروم کند.

2-اشتراک گذاری شماره تلفن یا ارسال پیام به شماره ناشناس

شماره تلفن ها را بدون رضایت به اشتراک نگذارید یا از داده های به دست آمده از منابع غیرقانونی برای ارسال پیام به کاربران در واتس آپ یا اضافه کردن آنها به گروه ها استفاده نکنید. انجام این کار می تواند حساب شما را از پلتفرم مسدود کند.

3-ایجاد یک حساب کاربری جعلی

ایجاد یک حساب کاربری جعلی یا جعل هویت شخص دیگری در واتس آپ نیز می تواند شما را از این پلتفرم محروم کند. وقتی صحبت از واتس آپ بیزینس به میان می آید، کلاهبرداران اغلب حساب های جعلی ایجاد می کنند تا کاربران را فریب دهند.

4-ارسال پیام های خودکار یا انبوه

با استفاده از واتس آپ پیام انبوه، پیام خودکار یا شماره گیری خودکار ارسال نکنید. واتس آپ از فناوری یادگیری ماشین و گزارش‌های کاربران برای شناسایی و ممنوعیت حساب‌هایی که پیام‌های خودکار ناخواسته ارسال می‌کنند، استفاده می‌کند.

5-ایجاد حساب‌ها به روش‌های غیرمجاز یا خودکار

ایجاد حساب‌ها یا گروه‌ها به روش‌های غیرمجاز یا خودکار، یا استفاده از نسخه‌های تغییر یافته واتس آپ نیز می‌تواند شما را تحریم کند. باید از استفاده از ابزارهای آنلاینی که به شما کمک می کنند تا چندین گروه را به راحتی ایجاد کنید، اجتناب کنید.

6-استفاده بیش از حد از لیست های پخش

همانطور که در واتس آپ گفته می شود، استفاده مکرر از پیام های پخش شده ممکن است باعث شود افراد پیام های شما را گزارش کنند و این شرکت ممکن است مجبور شود حساب هایی را که چندین بار گزارش شده اند مسدود کند.

7-ارسال پیام های ناخواسته

مطابق با واتس آپ، اگر مخاطبی از شما بخواهد که ارسال پیام به او را متوقف کنید، باید مخاطب را از دفترچه آدرس خود حذف کنید و از تماس مجدد با آنها خودداری کنید. اگر کاربر دیگر شکایتی ارائه کند، حساب واتس آپ شما ممکن است مسدود شود.

8-تلاش برای تغییر یا تغییر کد برنامه واتس آپ

یکی دیگر از مواردی که می تواند شما را از واتس آپ خارج کند این است که سعی کنید با کد برنامه واتس آپ بازی کنید یا آن را تغییر دهید.

9- استفاده از GB WhatsApp یا WhatsApp Plus

استفاده از برنامه های شخص ثالث مانند GB WhatsApp و WhatsApp Plus نیز ممکن است باعث محرومیت شما از واتس آپ شود. همانطور که این شرکت در وب سایت خود می گوید، WhatsApp Plus برنامه ای است که توسط WhatsApp توسعه داده نشده و همچنین توسط WhatsApp مجاز نیست. توسعه دهندگان WhatsApp Plus هیچ ارتباطی با WhatsApp ندارند و ما از WhatsApp Plus پشتیبانی نمی کنیم.

ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی