کد خبر: ۲۵۹۱۵
|
۰۶ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۷:۴۰

چین ادعای سقوط بقایای موشک چینی در ماه را رد کرد

چین با گزارش‌هایی ادعای برخورد بقایای موشک ماموریت Chang'e ۵-T۱ با ماه را رد کرده است.

به گزارش« نبض فناوری» چین با ارائه گزارش‌هایی ادعای مطرح درباره برخورد بقایای موشک Long March ۳C این کشور در ۴ مارس با ماه را رد کرده است.

به گزارش gadgetsnow، زباله‌های فضایی محکوم به فنا اولین بار توسط بیل گری، ستاره شناس پروژه پلوتو گزارش شد. گری در پست وبلاگی خود ابتدا ادعا کرد که زباله‌ها از موشک اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک است. اما بعداً گری پیش‌بینی کرد که این شی یک قطعه باقی مانده از یک موشک چینی است، موشک Long March ۳C که در ماموریت Chang'e ۵-T۱ چین همکاری داشته است.

بر اساس گزارش ها، وزارت امور خارجه چین این ادعا را رد کرد. وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: "مرحله بالایی موشک مربوط به ماموریت چانگ ای-۵ وارد جو زمین شده و به طور کامل در آتش سوخت. اما موشکی که گری و دیگران ادعا می‌کنند، مربوط به ماموریت Chang'e ۵-T۱ است که یک پرواز و ماموریت جداگانه بوده است."

موشک در ماه

ماموریت Chang'e ۵-T۱ در ماه، فناوری مورد نیاز برای بازگرداندن نمونه‌ها از ماه را در سال ۲۰۱۴ آزمایش کرد. گزارشات می‌گویند نتیجه گیری گری مبنی بر اینکه این شیء یک موشک چینی است، نیز توسط تجزیه و تحلیل آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا و تیمی در دانشگاه آریزونا تایید شده، اما مسئولان چینی این ادعا را رد کرده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی