کد خبر: ۲۵۹۸۷
|
۰۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۰

نانوربات های مکزیکی به ماه می روند

۵ ربات کوچک در مکزیک طراحی و ساخته شده اند تا سال جاری میلادی به ماه ارسال شوند.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از رویترز، این بخشی از یک ماموریت علمی برای بررسی قابلیت ربات هایی با دو چرخ برای حرکت روی سطح ماه و انجام اندازه گیری های دقیق است.

محققان دانشگاه UNAMمکزیک این نانوربات را ساخته اند. به گفته محقق ارشد این پژوهش هنگامیکه ربات ها پس از طی مسافتی ۳۸۶ هزار کیلومتری به ماه برسند، مانند لشکری از زنبورها با یکدیگر همکاری می کنند.

قرار است ربات های مذکور همراه موشکVulcan «یونایتد لانچ آلیانس»به ماه ارسال شوند.

گوستاوو مدینا تانکو یکی از محققان UNAM و عضو این پروژه، می گوید: این ماموریتی کوچک است که طی آن یک طرح اولیه آزمایش می شود و پس از آن ماموریت های دیگری را نخست به ماه و سپس به سیارک ها انجام می دهیم.

به گفته مدینا تانکو این ربات ها از فولاد، آلیاژ تیتانیوم و آلومینیوم گرید فضایی ساخته می شوند و تجهیزاتی برای جمع آوری مواد معدنی ماه همراه خواهند داشت که در ماموریت های آینده کارآمد است.

قرار است رباتها در ماه ژوئن همراه لندر پرگرین متعلق به شرکت آستروباتیک به فضا پرتاب شوند. آنها طی یک ماموریت یک ماهه برای نخستین بار دمای پلاسمای ماه، ذرات الکترومغناطیسی و رگولیت ماه را اندازه می گیرند.

منبع: مهر

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی