کد خبر: ۲۶۲۲۷
|
۱۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۱

وزیر ارتباطات: نخستین دستیابی ایران به مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین رقم خورد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دستیابی موفق ایران به مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین با پرتاب ماهواره «نور2» خبر داد.

به گزارش« نبض فناوری» عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پرتاب موفق ماهواره «نور2» با ماهواره بر بومی «قاصد» و همچنین تثبیت آن در لایه لئو خبر داد.

وی در پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز با تلاش و مجاهدت جوانان متخصص و انقلابی این سرزمین به دست سبزپوشان سپاه اسلام، ماهواره «نور2» بر شانه ماهواره بر بومی «قاصد» با موفقیت برای اولین بار در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار گرفت و مسیر تثبیت تزریق ماهواره به لایه لئو که دستور رئیس جمهور و مصوب اولین جلسه شورای عالی فضای در دولت مردمی بود هموار شد.

زارع پور گفت: نور2 که نخستین سیگنال های آن توسط ایستگاه های زمینی با موفقیت دریافت شد، ماهواره سنجشی- شناسایی است که هر ۹۰ دقیقه به دور زمین گردش خواهد کرد و در هر شبانه روز ۱۶ بار از فراز سپهر ایران زمین خواهد گذشت و ماموریتش حداقل ۳ سال ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: این موفقیت ارزشمند را به محضر رهبر فرزانه انقلاب، ریاست جمهور، مردم سرافراز ایران، دانشمندان مجاهد نیروی هوافضای سپاه پاسداران و همه متخصصان و تلاشگران صنعت فضایی کشور تبریک می‌گویم.

زارع پور گفت: به تدریج با تکمیل حلقه‌های دانش ساخت و پرتاب ماهواره به فضل خدا مسیر قرار دادن ماهواره های مورد نیاز کشور در مدارات مختلف زمین را با سرعت خواهیم کرد. آری، دانش اگر در ستاره ثریا باشد ایرانیان آن را به دست خواهند آورد.

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی