کد خبر: ۲۶۴۰۱
|
۲۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۹

برنامه‌ ویژه دولت سیزدهم برای توسعه ارتباطات در چند استان خاص

وزیر ارتباطات گفت: برای ایجاد دسترسی به شبکه پایدار و پرسرعت و تکمیل پوشش ارتباطی در روستاهای چند استان که از میانگین توسعه ارتباطات در کشور پایین‌تر هستند، از آغاز دولت ۱۳ برنامه ویژه‌ تدارک دیده‌‌ایم تا عقب ماندگی‌ جبران شود.

به گزارش« نبض فناوری»عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: دیروز میزبان آقای اعظمی، نماینده مردم شریف جیرفت و عنبرآباد بودم تا مسایٔل ارتباطی این حوزه را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: جدیت این نماینده عزیز و دیگر نمایندگان مجلس برای پیگیری تکمیل و ترمیم نواقص ارتباطی روستاهای حوزه انتخابیه خود و پیگیری برنامه اجرایی و زمان‌بندی اتصال روستاهای باقی‌مانده به شبکه ملی اطلاعات مثال‌زدنی و نشانه مطالبه جدی مردم برای دسترسی به شبکه پایدار و پرسرعت و درخواست تکمیل پوشش ارتباطی مناطق روستایی است.

به گفته وی، متاسفانه میانگین اتصال روستاهای استان کرمان 62 درصد است که از میانگین کشوری یعنی 84 درصد، بسیار پایین‌تر است. در این میان، برخی شهرهای استان، به ویژه نیمه جنوبی کرمان، وضعیتی به مراتب نامطلوب‌تر دارند.

وزیر گفت: همکارانم از آغاز به کار دولت سیزدهم، برای این استان و چند استان مشابه دیگر، برنامه ویژه‌ای تدارک دیده‌اند تا این عقب ماندگی‌ها جبران شود.

زارع پور افزود: در شش ماه گذشته در مجموع ارتباطات ۲۲ روستای جیرفت و عنبرآباد (صوتی و اینترنتی در ۱۷ روستا و صوتی در ۵ روستای دیگر) برقرار شده است. این درحالی است که در چهار سال پیش از آن، تنها ۵۰ روستای جدید در این دو شهر متصل شده بودند. به عبارت دیگر، در این شش ماه تقریبا به اندازه دو سال قبل از آن کار شده است.

وی گفت: اما با توجه به وسعت محرومیت ارتباطی این دو شهر و برخی دیگر از شهرهای استان کرمان، طبق برنامه‌ریزی انجام شده انشالله بیش از ۱۲۰ روستای جیرفت و عنبرآباد تا پایان سال ۱۴۰۱ به شبکه پایدار و پرسرعت متصل خواهند شد. دسترسی پایدار و پرسرعت حق همه مردم عزیزمان در جای جای ایران اسلامی است و ما برای ادای این دین شبانه روزی در تلاشیم.

ارسال نظرات
یک مقام رگولاتوری آمریکا خواستار شد حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل
سرپرست سازمان فاوای شهرداری تهران در برنامه سلام؛ صبح به‌خیر اپلیکیشن «تهران من» امروز در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد
وبگردی