کد خبر: ۲۶۵۴۷
|
۲۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۰

۸۰ درصد خودرو‌های پورشه تا سال ۲۰۳۰ برقی می‌شود

پورشه امروز اعلام کرد قصد دارد تغییراتی اساسی در برنامه ریزی خود برای تولید خودرو‌های برقی ایجاد کند و تا سال ۲۰۳۰ هشتاد درصد خودرو‌های این شرکت برقی خواهند بود.

به گزارش« نبض فناوری» به نقل از انگجت، پورشه قصد دارد با هدف کاهش نقش خود در روند گرمایش زمین روند تولید خودروهای برقی را افزایش دهد.

این شرکت آلمانی سازنده خودروهای لوکس از فروش 4.8 میلیارد دلاری در سال گذشته میلادی خبر داده و افزوده که برای سومین سال متوالی میزان فروش خودروهای برقی تایگان پورشه از خودروهای مشهور سری 911 فراتر رفته است. پورشه تعداد خودروهای برقی به فروش رفته تایکان خود را در سال گذشته میلادی برابر با 41296 واحد اعلام کرده است. این در حالی است که تنها 38464 واحد خودروی 911 پورشه در سال 2021 فروخته شده است.

این تحول باعث شده تا پورشه امیدوار باشد بازار خودروهای برقی این شرکت نیز پررونق باشد. در عین حال پرفروش ترین خودروهای تولیدی پورشه ماکان و کاین بوده اند که فروش آنها در مجموع از 171433 واحد فراتر رفته است.

این شرکت افزوده می‌خواهد تا سال 2030 هشتاد درصد از خودروهای فروخته شده آن «تمام الکتریکی» باشد و بدین منظور مدل جدیدی از موتور 718 تولید خواهد شد که "انحصاراً به صورت تمام الکتریکی" در حدود سال 2025 عرضه خواهد شد.

منبع: فارس

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
تفاهم سازمان نصر و مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت؛ ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
وبگردی