کد خبر: ۲۷۸۳۲
|
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ | ۱۷:۱۰
تا سال ۲۰۲۵

بزرگ‌ترین فروشنده خودروهای الکتریکی در جهان کیست؟

مدیر عامل فولکس‌واگن برای کسب عنوان برتر در تولید خودروهای الکترونیکی تا سال ۲۰۲۵ رقابت تنگاتنگی را با تسلا مشاهده می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، مدیرعامل فولکس واگن با اذعان به اینکه تسلا قوی‌تر از حد انتظار بود، گفت: فولکس‌واگن برای رسیدن به هدف خودخواسته خود یعنی تبدیل‌شدن به بزرگ‌ترین فروشنده خودروهای الکتریکی در جهان تا سال ۲۰۲۵، راه سختی را پیش رو دارد.

هربرت دیس گفت: رقابت سختی خواهد بود اما ما تسلیم نخواهیم شد. باید بگویم انتظار نداشتیم رقیب اصلی ما در ایالات متحده اینقدر سریع و آماده باشد.

دیس سال گذشته به دلیل مقایسه متوالی فولکس‌واگن در برابر تسلا و تمایز چابکی و سرعت این شرکت برای تحت فشار قراردادن ساختارهای این خودروساز آلمانی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، تسلا امسال اولین کارخانه بزرگ اروپایی خود را در نزدیکی برلین افتتاح کرد و فولکس‌واگن و همچنین بی‌ام‌و و مرسدس بنز را به چالش کشید، در حالی که دیس گفت که انتظار داشت پیشرفت تسلا چالش‌برانگیز باشد.

دیس گفت که هنوز فرصتی خواهد داشت تا فولکس‌واگن بتواند تا سال ۲۰۲۵ تسلا را پشت سر بگذارد و به فروشنده شماره یک جهان در زمینه خودروهای الکتریکی تبدیل شود.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
با وجود از بین رفتن نیم میلیارد شیبا؛ کاهش ۲۷ درصدی نرخ توکن سوزی شیبا اینو
تفاهم سازمان نصر و مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت؛ ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
وبگردی