کد خبر: ۲۸۸۶۰
|
۰۳ تير ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

آزمایش جدید اینستاگرام برای تایید سن کاربران

اینستاگرام روز پنجشنبه اعلام کرد که در حال آزمایش گزینه‌های جدیدی برای کاربران است تا سن خود را در این پلتفرم تأیید کنند.

به گزارش«نبض فناوری» به نقل از رویترز، اینستاگرام اعلام کرد که در حال آزمایش دو روش جدید برای تأیید سن افراد است. علاوه بر این به آنها اجازه می‌دهد مدارک هویتی خود را به صورت آنلاین آپلود کنند. این آزمایش از کاربران ساکن آمریکا آغاز می‌شود.

اریکا فینکل، مدیر مدیریت داده در متا گفت: وقتی می دانیم فردی نوجوان (13 تا 17 سال) است، تجربیاتی متناسب با سن برای او ارائه می کنیم. مثلا عدم استفاده از حساب های خصوصی، جلوگیری از تماس ناخواسته بزرگسالانی که نمی شناسند. گزینه هایی را که تبلیغ کنندگان باید با آنها ارتباط برقرار کنند نیز محدود می کنیم.

اینستاگرام اعلام کرد با Yoti، شرکتی که متخصص در تأیید سن آنلاین برای اطمینان از حریم خصوصی کاربران است، شریک شده است. کاربران می توانند برای تایید سن خود یک سلفی ویدئویی آپلود کنند و پس از آن فناوری Yoti سن آنها را براساس ویژگی های صورت تخمین می زند. این شبکه اجتماعی گفت که متا و یوتی پس از تأیید سن، ویدئوها را حذف خواهند کرد. گزینه دیگر این است که افراد برای تایید سن، سه فالوئر را به عنوان ضامن انتخاب کنند و این افراد باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.

 

این اقدام پس از آن که این شبکه اجتماعی در سال گذشته پس از دریافت انتقادات و مخالفت ها برای راه اندازی اینستاگرام کودکان انجام داد، صورت گرفت.

این پلتفرم قرار بود محتوایی بدون آگهی و متناسب با سن کودکان را ارائه کند، اما قانون‌گذاران و گروه‌های مدافع کودکان در آمریکا از این شرکت خواستند که راه‌اندازی این برنامه‌ را به دلیل نگرانی‌های ایمنی کنار بگذارد.

منبع: فارس

ارسال نظرات
نوسانات جزئی بازار رمزارزها ادامه دارد؛ بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلاری
با پیشرفتی که توسط شرکت کانادایی حاصل شد؛ فقط ۵ سال تا رایانه کوانتومی تجاری فاصله داریم
بیم و امید در مورد ایمنی خودروهای خودران ربات‌ها راننده بهتری هستند یا انسان‌ها؟!
پیام سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران: مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمند سازی پلیس
بیانیه‌ی استارتاپ‌های فروش آنلاین بیمه در زمینه‌ی راه‌اندازی سامانه سوییچ بیمه مرکزی: جلوی فاجعه انحصار «سوییچ بیمه» را بگیرید
وبگردی