کد خبر: ۲۸۹۷۷
|
۰۸ تير ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۰

شکست اپل در طراحی مودم 5G

اپل در طراحی مودم 5G داخلی برای آیفون 15 شکست خورده است.

به گزارش «نبض فناوری»، مینگ چی کو، تحلیلگر محصولات اپل، در توییتی نوشت: «آخرین نظرسنجی من نشان می دهد که توسعه تراشه مودم آیفون 5G خود اپل ممکن است شکست خورده باشد، بنابراین کوالکام تامین کننده انحصاری تراشه های5G  آیفون های جدید باقی خواهد ماند.»

اپل مشتاق طراحی مودم 5G خود بوده است تا مجبور نباشد با کوالکام، شرکتی که کار با آن دشوار است، سر و کار داشته باشد. در جولای 2019، اپل یک میلیارد دلار برای خرید بیشتر کسب و کار مودم گوشی های هوشمند اینتل هزینه کرد تا بتواند مودم 5G خود را برای آیفون توسعه دهد. پس از 3 میلیارد دلاری که اپل برای خرید Beats Audio خرج کرد (که به Apple Music تبدیل شد) خرید کسب و کار مودم گوشی های هوشمند اینتل دومین خرید بزرگی بود که اپل تا به حال انجام داده است.

ظاهراً اینتل در ایجاد مودم 5G برای اپل برای استفاده به عنوان جایگزین کوالکام با مشکلاتی روبرو بوده است.

توییت کو نشان می دهد که اپل همچنان باید برای تهیه تراشه های مهم مودم 5G مورد نیاز برای آیفون 5G جدیدتر به کوالکوم تکیه کند. کو اضافه کرد که معتقد است اپل به کار روی توسعه تراشه های مودم 5G خود برای آیفون ادامه خواهد داد.

 قبل از اینکه کو توئیت خود را منتشر کند، به نظر می رسید که اپل برای اولین بار از مودم 5G خود در خط آیفون 15 2023 استفاده خواهد کرد. کو، که انتظار داشت کوالکام 20 درصد از مودم های 5G مورد استفاده در آیفون را در سال آینده به اپل عرضه کند، پیش بینی خود را اصلاح کرده و اکنون می بیند که کوالکام تمام مودم های 5G را که در مدل های آیفون 2023 استفاده می شود، ارائه می دهد.

برچسب ها: اپل مودم 5G
ارسال نظرات
برای هزاران کاربر در سراسر جهان؛ موتور جستجوی گوگل قطع شد
وبگردی