کد خبر: ۲۹۵۵۳
|
۰۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

توییت‌های ایلان ماسک کار دست تسلا داد

شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد امروز به دلیل توییت‌های ایلان ماسک، مدیر اجرایی اش دومین احضاریه را از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دریافت کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، تسلا روز دوشنبه فاش کرد که دومین احضاریه از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را دریافت کرده است. این احضاریه به دلیل توییت های ایلان ماسک، مدیر اجرایی این شرکت در سال 2018 مبنی بر خصوصی کردن این شرکت خودروساز الکتریکی صادر شده است.

تسلا گفت که این احضاریه را در 13 ژوئن دریافت کرده است. رگولاتور ابتدا در ماه نوامبر شرکت را در رابطه با توافقی که نیاز به بررسی توییت های ماسک در مورد اطلاعات مادی داشت، احضار کرده بود. احضاریه ماه نوامبر چند روز پس از آن صورت گرفت که ماسک از دنبال کنندگانش در توییتر پرسید که آیا باید 10 درصد از سهام تسلا را برای پوشش صورت حساب های مالیاتی بفروشد یا خیر. در راستای این حکم تازه، این شرکت امروز گفت که با مقامات دولتی همکاری خواهد کرد.

ماسک در سال 2018 شکایت رگولاتور در مورد توییت‌هایش را حل و فصل کرده بود. ثروتمندترین فرد جهان گفته که توییت تامین بودجه او درست بوده است. او همچنین با شکایت توییتر به دلیل انصراف از پیشنهاد 44 میلیارد دلاری خود برای خرید این شرکت رسانه اجتماعی مواجه است و اکنون در حال آماده شدن برای یک رویارویی قانونی در دادگاهی است که قرار است در اکتبر آغاز شود.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی