کد خبر: ۲۹۶۱۳
|
۰۷ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

رونمایی از سیستم عامل جدید هواوی

هواوی سیستم عامل Harmony OS 3 را برای مقابله با گوگل اندروید راه اندازی کرد.

به گزارش «نبض فناوری»،  شرکت چینی هواوی در تلاش برای مقابله با سیستم عامل اندروید غول فناوری گوگل در بحبوحه تحریم‌های ایالات متحده، از نسخه ارتقا یافته سیستم عامل خود یعنی HarmonyOS 3.0 رونمایی کرده است.

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، سیستم عامل نسل سوم این شرکت به گونه ای طراحی شده است که تجربه یکپارچه تری را در سراسر دستگاه ها از جمله گوشی های هوشمند، تبلت ها، چاپگرها، خودروها و دستگاه های خانگی هوشمند مانند تلویزیون ارائه دهد.

این شرکت گفت که HarmonyOS 3 از ماه سپتامبر برای دستگاه های بیشتری در دسترس خواهد بود.

هوآوی نسخه اصلی HarmonyOS را در آگوست 2019، (سه ماه پس از اینکه این شرکت به لیست سیاه تجاری ایالات متحده اضافه شد) معرفی کرد و از خرید نرم افزار، تراشه و سایر فناوری ها از شرکت های آمریکایی جلوگیری کرد.

بلافاصله پس از اعلام ممنوعیت، گوگل ارائه مجموعه خدمات نرم افزاری موبایل خود را به هواوی متوقف کرد.

اولین دستگاهی که با HarmonyOS راه اندازی شد یک تلویزیون هوشمند بود که در آگوست 2019 توسط شرکت تابعه آنر هواوی رونمایی شد. سیستم عامل نسل دوم هواوی، سال گذشته توسط گوشی‌های هوشمند این شرکت مورد استفاده قرار گرفت.

به گفته ریچارد یو چنگدونگ، مدیر اجرایی گروه تجاری مصرف کننده هواوی، تا به امروز، بیش از 300 میلیون دستگاه هواوی به نسخه های مختلف هارمونی او اس مجهز شده اند.

هواوی همچنین از راه اندازی Petal Chuxing خبر داد، یک پلتفرم سواری که ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث را گرد هم می آورد. در این گزارش آمده است که اپلیکیشن جدید با چندین دستگاه هواوی از جمله گوشی های هوشمند، ساعت ها و تبلت ها سازگار است.

ارسال نظرات
به دنبال اعتراضات کووید صفر در چین؛ لایک کردن پستهای غیرقانونی در چین جریمه دارد
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام مطرح کرد: آمادگی برای واگذاری زمین به منظور احداث گلخانه‌های هوشمند
وبگردی