کد خبر: ۲۹۷۰۹
|
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۰

نحوه بررسی عمر باتری مک بوک

اگر با عمر باتری ضعیف لپ تاپ های مک بوک خود مواجه شده اید، پس این احتمال وجود دارد که ظرفیت باتری کاهش یافته باشد و زمان آن رسیده است که یک باتری جدید تهیه کنید یا در صورت گارانتی آن را تعویض کنید.

به گزارش «نبض فناوری»،  تعیین سلامت باتری یک فرآیند پیچیده است. یکی از راه های رایج برای اطلاع از سلامت باتری، نظارت بر چرخه شارژ و دشارژ لپ تاپ و مقایسه آن با چرخه قبلی است.

خوشبختانه، Apple macOS یک گزینه اختصاصی Battery Health دارد که همه چیز را در مورد باتری مک بوک ها به شما می گوید. کسانی که گزینه سلامت باتری را نمی‌دانند به کاربران این امکان را می‌دهند که سلامت باتری دستگاه خود را بررسی کنند و تصمیم بگیرند که آیا زمان تعویض باتری دستگاه فرا رسیده است یا خیر.

در ادامه راهنمای گام به گام ما در مورد چگونگی بررسی سلامت باتری مک بوک آمده است.

روی نماد Apple در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید و به System Preference بروید.

سپس بر روی آیکون Battery کلیک کرده و مجددا از پنل سمت چپ روی گزینه Battery کلیک کنید.

در صفحه بعد، روی دکمه سلامت باتری در پایین کلیک کنید.

این همان چیزی است که پنجره بعدی وضعیت سلامت باتری شما را به شما می گوید. اگر خوب یا معمولی را نشان دهد، باتری مک بوک شما خوب است و می تواند چند سال دوام بیاورد. اما، اگر برچسب ضعیف را مشاهده کردید، وقت آن است که یک باتری جدید برای مک بوک خود تهیه کنید.

ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی