کد خبر: ۲۹۷۳۷
|
۱۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۸

پیوند دانش‌بنیان‌ها و صنعت دفاعی | اقتدارآفرینی با تولیدات ایران‌ساخت محقق شده است

نمایشگاه قابلیت‌های دفاعی در تولید و اقتصدد دانش‌بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر دفاع گشایش یافت.

به گزارش «نبض فناوری»، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان این که شرکت ها دانش بنیان، اقتدار و ایستادگی را تحقق بخشیده‌اند ادامه داد: با همکاری و تعامل خوبی که وزارت دفاع و پشتیبانی در حمایت از توانمندی های زیست بوم فناوری و نوآوری، شرکت های دانش بنیان نقشی اثرگذار در صنعت دفاعی ایفا می‌کنند. خوشبختانه سهم قابل توجهی از تولیدات فناورانه در این حوزه به کمک این شرکت‌ها تامین شده است.

توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت دفاعی

محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت دفاعی کشور گفت: ظرفیت این شرکت ها به یاری صنعت دفاعی آمده و زمینه‌ مناسبی را برای اقتدارآفرینی و خودکفایی فراهم کرده است.

وی این نمایشگاه را فرصتی مناسب برای ارتقای سطح تولیدات دانش بنیان در صنعت دفاعی خواند و گفت: حدود هزار و صد محصول دانش بنیان در حوزه های دفاعی تولید شده است.امیر سرتیپ آشتیانی گفت: هم اکنون حدود ۵هزار شرکت دانش بنیان با صنعت دفاعی کشور در تعامل و همکاری‌ هستند.

در این نمایشگاه محصولات دانش بنیان مختلفی که در حوزه دفاعی کارآمد داشتند به نمایش درآمد. برج های سیار کنترل و مراقبت پرواز، شیرهای توپی و عملگر تا سایز ۵۶ اینچ، فن محوری برگشت پذیر، مکنده غبارات پرتویی، آزمایشگاه سیار زیستی، جایگاه سیار گاز طبیعی، اتوبوس تمام برقی بومی سازی شده از جمله این محصولات به شمار می‌رود.

ارسال نظرات
از سوی وزارت دادگستری روسیه؛ متا در فهرست سازمان های افراطی قرار گرفت
وبگردی