کد خبر: ۳۰۰۶۴
|
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۰

خطر ذوب شدن مادربرد ایسوس

ایسوس 10000 مادربرد Z690 Hero را به دلیل خازن عقب تعویض می کند؛ این درحالیست که حداقل 10 مادربرد بیش از حد گرم شده و ذوب شده اند.

به گزارش «نبض فناوری»، آیا قبل از دسامبر 2021 یک مادربرد پرچمدار ایسوس برای پردازنده نسل دوازدهم اینتل خود خریداری کرده اید؟ بهتر است بررسی کنید که آیا ROG Maximus Z690 Hero است یا خیر و اگر چنین است آن را تعویض کنید زیرا ممکن است باعث آتش سوزی در خانه شما شود.

در ماه ژانویه، یک یوتیو‌بر باهوش متوجه شد که ایسوس یکی از خازن‌های برد 600 دلاری را به عقب نصب کرده است و در این افشا شرکت ایسوس قول داد با سازمان‌های دولتی برای برنامه جایگزینی همکاری کند. امروز یعنی هفت ماه بعد، کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده (CPSC) و ایسوس بالاخره به طور رسمی فراخوان تعویض را اعلام کردند.

بر اساس اعلامیه فراخوان CPSC، تقریباً 10000 مادربرد با شماره سریال های MA، MB و MC تحت تأثیر قرار گرفتند. شماره سریالی که می توانید در یک برچسب در کنار کانکتور برق 24 پین ATX یا جعبه مادربرد پیدا کنید.

CPSC می‌گوید تاکنون 10 گزارش از ذوب شدن مادربردها گزارش شده است. احتمالاً، این مشکل برای بردهای فروخته شده از ژانویه 2022 برطرف شده است.

فراخوان قطعات رایانه رومیزی چندان رایج نیست، اما زمانی که یوتیو‌برهای آگاه شروع به بررسی علت خرابی قطعات آنها کرده‌اند؛ ایسوس مجبور به فراخوان تعویض شد. نکسوس گیمرها در فشار آوردن به NZXT برای فراخوانی کیس H1 mini-ITX خود به دلیل خطر آتش‌سوزی، نقش مهمی داشتند.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت‌کوین رکورد ۳ ماهه را شکست
وبگردی