کد خبر: ۳۰۱۱۰
|
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۰

هوش مصنوعی عمر باتری را بالا می برد

اپلیکیشن جدید مجهز به هوش مصنوعی می تواند عمر باتری گوشی هوشمند را تا 30 درصد افزایش دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، یک اختراع پیشرفته هوش مصنوعی با پتانسیل افزایش عمر باتری گوشی های هوشمند تا 30 درصد و صرفه جویی در مصرف بی شمار کیلووات در صورتحساب های انرژی، فاش شد.

کار پیشگامانه تولید شده توسط دانشگاه اسکس در برنامه ای به نام EOptomizer گنجانده شده که برای محققان و طراحان متخصص و همچنین مشاغل تولیدی بزرگ مانند نوکیا و هواوی به نمایش گذاشته خواهد شد. پیش بینی می شود که برنامه EOptomizer در سراسر صنعت مورد استفاده قرار گیرد و با افزایش عمر کالاهای مصرفی به کاهش انتشار کربن کمک کند.

این کار را با استفاده از نرم‌افزار انجام می‌دهد تا کارایی و قابلیت اطمینان باتری‌ها را در تلفن‌ها، تبلت‌ها، خودروها، یخچال‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها افزایش دهد، بنابراین زمان نیاز مشتریان به خرید جایگزین‌های تولیدکننده ردپای کربن را به تعویق می‌اندازد.

این نرم افزار که توسط کارمندان سابق سامسونگ، مایکروسافت و HCL Technologies توسعه یافته است، از هوش مصنوعی (AI) برای بهینه سازی عملکرد تراشه، تولید گرما و کارایی استفاده می کند.

با در نظر گرفتن حدود 50 میلیارد دستگاه تا سال 2025 و بسیاری دیگر پس از آن، EOptomizer پتانسیل زیادی برای کمک به دستیابی به هدف کربن صفر در بریتانیا و کل جهان دارد.

این فناوری پیشرفته نحوه استفاده از یک برنامه را در طول روز تجزیه و تحلیل می کند و مصرف انرژی را بهینه می کند.

ارسال نظرات
محصولاتی که خانه را نانویی می‌کند چگونه خانه نانویی بسازیم؟
به دلیل محتوای سواستفاده از کودکان؛ شرکت‌های بزرگ از آگهی دادن به توئیتر انصراف دادند
وبگردی