کد خبر: ۳۰۶۵۸
|
۲۸ شهريور ۱۴۰۱ | ۱۹:۳۰

ارتودنسی دندان‌ها در مصر باستان

کاربران شبکه های اجتماعی در ساعات گذشته تصاویری را منتشر کرده اند که ادعا می شود مربوط به ارتودنسی دندان در مصر باستان است.

به گزارش «نبض فناوری»، شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان طی ساعات گذشته تصاویری را منتشر کرده اند که گفته می‌شود تکنیک‌های ارتودنسی در مصر باستان یا دوران ماقبل تاریخ را نشان می‌دهند.

این تصاویر دندان‌هایی را نشان می‌دهند که با سیم فلزی به هم چسبیده‌اند. برخی از کاربران می‌گویند که این تصاویر حاکی از استفاده از تکنیک ارتودنسی در مصر باستان است و قدمت این تکنیک مصری به ۵۰۰۰ سال می‌رسد.

با این حال، این اظهار نظر‌ها کاملاً نادرست هستند، زیرا تحقیقات نشان می‌دهد که تصاویر منتشر شده در حقیقت به اوایل قرن بیستم باز می‌گردند که توسط یک دندان پزشک تهیه شده است.

بر اساس گزارش مجله فوربس، این تصاویر چیزی جز مجموعه‌ای از دندان‌ها که با سیم فلزی توسط وینچنزو گورینی دندانپزشک ایتالیایی در قرن بیستم تهیه شده، نیست.

طبق تایید اسکات سوانک مسئول موزه دانشگاه مریلند در بالتیمور این مدل‌های تهیه‌شده توسط پزشک ایتالیایی در این موزه وجود دارد.

علاوه بر این، راجر فورشاو متخصص مصرشناسی در دانشگاه منچستر تصریح کرده است که هیچ مدرک واقعی دال بر انجام جراحی‌های دندان توسط مصریان باستان وجود ندارد.

منبع:باشگاه

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
ایران من
۱۳:۴۵ - ۰۴ مهر ۱۴۰۱
مصر باستان یا موداریا. بیشتر در زمینه مومیایی تبحر داشته اند.و برخی از درمانها را سینوهه که به زبان موداریا باستان همان پزشک است..البته برخی امورات را شیخ بلد ها انجام می داده اند..جراحی به فرهنگهای شهر سوخته و تمدن ارته یا ارتا. هلیل رود نمونه آن جراحی چشم.سر.حتی در پرو تمدن مایا نیز چنین نبوده است و لی در جایی خواندم که ایرانیان در این علم تبحر بیشتر ی داشته اند..اما نمونه کا رهای گورینی که بی شک در پزشکی نوین و یافته های او سرآغاز تمدن پزشکی نوین میباشد..
0
0
شمس۴
۰۵:۵۲ - ۰۵ مهر ۱۴۰۱
امکان نداره اون دوران مته ریز که با الکتریک کار کنه کجا بود ی دروع تمام معنا برای سرگرم کردم انسان هاست
0
0
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی