کد خبر: ۳۰۹۲۷
|
۱۱ مهر ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۵

کنسول دستی Razer Edge 5G با پردازنده کوالکام رونمایی شد

اطلاعات ارائه شده نشان می‌دهد که کنسول دستی Razer Edge علاوه بر استریم بازی، توانایی اجرای مستقیم بازی‌ها را نیز دارد.

به گزارش «نبض فناوری»، کنسول دستی Razer Edge 5G قرار است بازی‌های دانلود شده یا بازی‌های استریم شده از کنسول را اجرا کند؛ این دستگاه گیمینگ همچنین توانایی اجرای مستقیم بازی از طریق فضای ابری را دارد. ریزر به هنگام رونمایی این محصول تا حد زیادی بر پشتیبانی آن از شبکه 5G مانور داده و اعلام کرده است که اولین کنسول گیمینگ دستی قابل‌حمل 5G در دنیا است.

کنسول دستی Razer Edge 5G از پردازنده Snapdragon G3x Gen 1 کوالکام استفاده می‌کند؛ این تراشه اواخر سال گذشته میلادی به عنوان مدلی مرجع رونمایی شده بود. در آن زمان کوالکام یک کیت توسعه ساخته شده توسط ریزر را نیز به نمایش گذاشت که احتمالاً همین کنسول Raze Edge 5G بوده است.

کیت توسعه مورد بحث از صفحه‌نمایش ۶.۶۵ اینچی OLED با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز استفاده می‌کرد و دوربینی سلفی با وضوح 1080p داشت. همچنین این کنسول از چهار اسپیکر تقویت‌شده توسط کوالکام بهره می‌گرفت و از نظر تئوری می‌توانست از طریق درگاه DisplayPort خروجی 4K با نرخ ۱۴۴ فریم بر ثانیه و عمق رنگ ۱۰ بیت و استاندارد HDR ارائه دهد.

ریزر اعلام کرده است که تا دو هفته دیگر جزئیات بیشتری درباره کنسول Edge 5G ارائه خواهد داد. این شرکت هنوز تصاویر رسمی کنسول خود را منتشر نکرده است و تصاویر ارائه شده اسکرین‌شات ویدئوی رونمایی محصول هستند.

منبع/ ایمنا

ارسال نظرات
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی