کد خبر: ۳۰۹۴۹
|
۱۲ مهر ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۰

رکوردشکنی در تولید سریع دوچرخه با چاپگر سه بعدی

یک شرکت ایتالیایی آنچه را که به عنوان اولین دوچرخه چاپ سه بعدی با کارایی بالا نامیده می شود، معرفی کرده است. سرعت تولید این دوچرخه منحصر به فرد بوده است.

به گزارش «نبض فناوری»، نیواطلس اعلام کرد، قرار است دوچرخه سوار مشهور ایتالیایی، فیلیپو گانا، یک دوچرخه تولیدشده با چاپگر سه بعدی را برای ثبت رکورد به نمایندگی از اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری در ماه آینده به کار بگیرد.

این دوچرخه به نام Bolide F HR 3D که توسط شرکت پینارلو ساخته شده، برای ثبت رکوردی تازه در زمینه رکاب زنی در 60 دقیقه به کار گرفته خواهد شد. در طراحی این دوچرخه از یک آلیاژ خاص مورد استفاده در صنعت هوافضا استفاده شده که با چاپگرهای سه بعدی خاصی به نام Scalmalloy سازگاری دارند. از این طریق چاپ سه بعدی دوچرخه با اندازه و دقت چند میلی متر ممکن شده است.

در بخش جلوی این دوچرخه برجستگی های خاصی به بدنه اضافه شده تا قدرت مانور دوچرخه سوار در حین حرکت افزایش یابد. زمان عرضه عمومی و قیمت این دوچرخه هنوز مشخص نیست.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
رئیس کارگروه لندتک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مطرح کرد: نیاز جدی به توسعه لندتک | لندتک‌ها در تنظیم‌گری کشور به رسمیت شناخته نشده‌اند
از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صورت گرفت: اعلام احکام مالیاتی حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
همراه با نخستین فرودگر قمری ژاپن ماه‌نورد امارات فردا به فضا می‌رود
وبگردی