کد خبر: ۳۲۲۰۰
|
۱۱ آذر ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۰

بومی‌سازی مولد گاز به برق توسط یک شرکت دانش‌بنیان

یک شرکت دانش‌بنیان مولد گاز به برق را در کشور بومی‌سازی کرده و توانسته است اجزای ریز و درشت مولدهای اروپایی را بازطراحی کرده و به تولید برساند.

به گزارش«نبض فناوری»محمدرضا زمردی، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان در رابطه با بومی‌سازی مولد گاز به برق اظهار کرد: این شرکت توانسته است اجزای ریز و درشت مولدهای اروپایی را بازطراحی کرده و به تولید برساند. در سال بیش از 1000 دستگاه نیاز است تا شبکه برق که دچار کمبود برق است را جبران کرده و خاموشی‌ها را پوشش بدهیم و اگر هر دستگاه را 400 هزار یورو بدانیم 400 میلیون یورو در سال می‌شود. اگر ما بتوانیم 30 درصد در این رقم کاهش ایجاد کنیم با توسعه ساخت داخل این عدد، سالیانه 100 تا 150 میلیون یورو کاهش خروج ارز از کشور خواهد شد.

علیرضا سیفی، مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش‌بنیان گفت: این محصول از 10 هزار قطعه تشکیل شده است که 80 تا 90 درصد آن داخلی‌سازی شده است. "اسکلت مولد" اصلی‌ترین قطعه موتور است و هیچ شرکت سازنده خارجی حاضر نیست که بلوک سیلندر را به عنوان قطعه یدکی به شما بدهد ودر واقع زمانی که بلوک سیلندر تولید می‌شود عملاً به این معناست که یک موتور در یک کشور تولید شده است.

محمدحسین غفاری، مدیر اجرایی این شرکت دانش‌بنیان تصریح کرد: این بلوک سیلندر بارها و بارها ریخته‌گری شده است تا بتوانیم قالب آن را دربیاوریم و بعد از 6 سال منجر به تولید موتوری شده است که 1.1 مگاواتی است؛ شمع این محصول به لحاظ کارکرد و بهره‌وری طول عمر آن دو برابر بیشتر از نمونه‌های خارجی است. قیمت آن 4 میلیون تومان است اما نمونه خارجی آن از 16 تا 22 میلیون تومان قیمت دارد. در قطعه‌های خارجی به خاطر وجود تحریم‌های خارجی بسیاری از آنها غیرقابل دسترسی است در حالی که نمونه‌های داخلی آن کاملاً در دسترس قرار دارد.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 19 بهمن 1401 نمودار بیت‌کوین هشدار داد
وزیر ارتباطات در مراسم بزرگداشت روز فناوری فضایی مطرح کرد؛ حلقه مفقوده نظام پایش در کشور تصاویر ماهواره‌ای است
در واکنش به پیشنهاد ایلان ماسک ترکیه با ارسال استارلینک مخالفت کرد
وبگردی