کد خبر: ۳۲۵۹۳
|
۰۲ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

نشست تجاری-فناورانه ایران و 12 کشور جهان درiHiT تهران

اواخر هفته گذشته طی یک نشست، مذاکره‌ای میان شرکت‌های دانش‌بنیان و مدعوین از 12 کشور مختلف دنیا (روسیه، بلاروس، ارمنستان، عمان، عراق، قزاقستان، ازبکستان، هند، افغانستان و…) در خانه نوآوری و فناوری ایران در تهران، که نمایشگاهی دائمی برای محصولات دانش‌بنیان است و به اختصار با نام “iHiT” شناخته می‌شود، برگزار شد.

به گزارش«نبض فناوری»اواخر هفته گذشته طی یک نشست، مذاکره‌ای میان شرکت‌های دانش‌بنیان و مدعوین از 12 کشور مختلف دنیا (روسیه، بلاروس، ارمنستان، عمان، عراق، قزاقستان، ازبکستان، هند، افغانستان و…) در خانه نوآوری و فناوری ایران در تهران، که نمایشگاهی دائمی برای محصولات دانش‌بنیان است و به اختصار با نام “iHiT” شناخته می‌شود، برگزار شد.

در انتهای این نشست مدعوین خارجی از iHiT و غرفه شرکت‌های دانش‌بنیان بازدید نمودند.

شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، ماشین آلات وابسته، صنایع غذایی و ساختمان بودند و مدعوین از کشور های روسیه، بوسنی، ازبکستان، قرقیزستان، افغانستان، عراق، عمان و … بودند.

مدیران و نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان در ابتدا در سالن جلسات iHiT تهران با مدعوین خارجی آشنا شدند؛ مدیرعامل iHiT سپس معرفی کوتاهی از ساز و کار این نمایشگاه دائمی و شرکت‌های دانش‌بنیان غرفه‌دار به حضار ارائه کرد.

در ادامه مدعوین خارجی به تفکیک کشور، در قسمت های مختلف نمایشگاه iHiT مستقر شدند و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی طبق لیستی که از حوزه فعالیت کشورهای خارجی برای آنها ایمیل شده بود به بازدید و مذاکره با این مدعوین پرداختند.

نمایندگان کشور افغانستان در حوزه‌ تجهیزات پزشکی فعالیت داشتند و با شرکت‌های متاظر ایرانی خود به… مذاکره پرداختند. شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی حوزه پزشکی و نمایندگان صندوق غیردولتی تجهیزات پزشکی با نمایندگانی از کشور عراق به پرزنت و معارفه نشستند. شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در دیگر حوزه‌ها نیز به صورت کلی با نمایندگان کشور‌های روسیه و قزاقستان و ارمنستان به مذاکره و صحبت دوجانبه پرداختند.

چندتن از بازدیدکنندگان خارجی تصمیم به بازدید و عقد قراردادهای احتمالی با دانش‌بنیان‌های ایرانی گرفتند.

ارسال نظرات
ارائه نتایج جستجو به صورت محاوره؛ موتور جستجوی چینی رقیب Chat GPT را ارائه می کند
با دسترسی هکرها به موبایل کاربر؛ یک باگ جدید در سیستم احراز هویت فیس بوک کشف شد
محققان ام‌آی‌تی انجام دادند طراحی عجیب ملخ‌های جدید برای پهپادها
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 بهمن 1401 بیت‌کوین رکوردی بی‌سابقه ثبت کرد
صفاری‌نیا در نشست خبری دوازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس: ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش‌بنیان در این رویداد معرفی می‌شود
وبگردی