کد خبر: ۳۲۷۴۱
|
۰۹ دی ۱۴۰۱ | ۲۰:۳۰

اثر تحریم‌های آمریکا علیه هواوی ضعیف شد

غول فناوری هواوی تکنولوژیز چین ثابت ماندن درآمد سال ۲۰۲۲ خود را اعلام کرد که نشان می‌دهد کاهش فروش این شرکت به دلیل تحریم‌های آمریکا، متوقف شده است.

به گزارش«نبض فناوری»با وجود این که میزان فروش هواوی تنها ۰.۰۲ درصد افزایش داشت، اریک شو، رئیس هیات مدیره چرخشی این شرکت در نامه سال نو که این شرکت سالانه منتشر می‌کند و در آن آمار مالی مذکور اعلام شد، همچنان خوش‌بینی خود را حفظ کرد.

شو در این نامه که خطاب به کارکنان هواوی بود و برای رسانه‌ها منتشر شد، اعلام کرد: محدودیت‌های آمریکا اکنون به استاندارد جدید ما تبدیل شده است و به کسب و کار عادی خود برگشته‌ایم.

به گفته رئیس هیات مدیره هواوی، انتظار می‌رود درآمد سال ۲۰۲۲ این شرکت، به ۶۳۶.۹ میلیارد یوان (۹۱.۵۳ میلیارد دلار) برسد که افزایش بسیار اندکی در مقایسه با سال ۲۰۲۱ نشان می دهد که درآمد این شرکت به ۶۳۶.۸ میلیارد یوان رسیده بود و فروش سالانه اش تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا، ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده بود.

درآمد سال ۲۰۲۲ هواوی همچنان پایین‌تر از رکورد ۱۲۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ است. در آن سال، این شرکت بزرگترین فروشنده تلفن‌های هوشمند اندرویدی در سراسر جهان بود. اما دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، در سال ۲۰۱۹ با استناد به نگرانی‌های امنیت ملی، ممنوعیت تجاری علیه هواوی را اعلام و استفاده هواوی از سیستم عامل اندروید گوگل برای تلفن‌های هوشمند جدید را ممنوع کرد.

بر اساس گزارش رویترز، این تحریم‌ها باعث شد فروش گوشی‌های هواوی به شدت کاهش پیدا کند و درآمد این شرکت از تجهیزات شبکه و واحد ابری ادامه یافت. هواوی سرمایه گذاری مستمری در بخش خودروی برقی داشته است.

منبع:ایسنا

ارسال نظرات
ارائه نتایج جستجو به صورت محاوره؛ موتور جستجوی چینی رقیب Chat GPT را ارائه می کند
با دسترسی هکرها به موبایل کاربر؛ یک باگ جدید در سیستم احراز هویت فیس بوک کشف شد
محققان ام‌آی‌تی انجام دادند طراحی عجیب ملخ‌های جدید برای پهپادها
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 بهمن 1401 بیت‌کوین رکوردی بی‌سابقه ثبت کرد
صفاری‌نیا در نشست خبری دوازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس: ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش‌بنیان در این رویداد معرفی می‌شود
وبگردی