کد خبر: ۳۳۹۹۸
|
۱۸ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰
در ادامه محدودیت های فناوری؛

هلند صادرات نیمه رسانا به چین را محدود می کند

دولت هلند تصمیم دارد برای حفاظت از امنیت ملی محدودیت های جدیدی بر صادرات فناوری نیمه رسانا وضع کند و به این ترتیب به آمریکا می پیوندد که سعی دارد صادرات تراشه به چین را محدود کند.

به گزارش«نبض فناوری» به نقل از رویترز، این بیانیه در حقیقت نخستین اقدام قاطع دولت هلند برای وضع قوانینی است که بر فناوری های مهم تراشه سازی نظارت می کند. دولت آمریکا خواستار وضع این قوانین است تا صنعت تراشه سازی چین را زمینگیر و پیشرفت های نظامی آن را محدود کند.

آمریکا در اکتبر ۲۰۲۲ میلادی محدودیت های صادراتی وسیعی بر محموله های تراشه سازی آمریکا به چین وضع کرد اما برای آنکه محدودیت ها تاثیرگذار باشند، باید دیگر تولید کنندگان و تامین کنندگان این صنعت در هلند و ژاپن نیز همکاری می کردند. درهمین راستا اکنون ماه هاست که کشورهای متحد مشغول مذاکره در این باره هستند.

وزیر بازرگانی هلند نیز تصمیم جدید دولت را در نامه ای به پارلمان کشور اعلام کرد و گفت این محدودیت ها قبل از فصل تابستان ارائه می شوند. البته در نامه مذکور نامی از چین (یکی از شرکای تجاری مهم هلند) یا شرکت ASML (یکی ازبزرگترین تهیه کنندگان نیمه رسانا در این کشور) برده نشده، اما بالطبع هر دو آنها تحت تاثیر قوانین جدید قرار می گیرند.

در نامه مذکور به طور خاص اعلام شده فناوری DUV سیستم های لیتوگرافی تحت تاثیر قرار می گیرد. این دومین ماشین های پیشرفته ای است که ASML به تولیدکنندگان تراشه می فروشد.

منبع:مهر

ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی