کد خبر: ۳۴۵۹۶
|
۲۳ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

اولین مجری خبر مبتنی بر هوش مصنوعی کویت معرفی شد

مجری خبر هوش مصنوعی کویتی، «فدا» نام دارد و در حساب توییتر نشریه کویت نیوز به ارائه اخبار خواهد پرداخت.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» یک رسانه کویتی از یک مجری اخبار مجازی که با استفاده از هوش مصنوعی تولید شده است، رونمایی کرد که می‌تواند بولتن‌های خبری آنلاین را بخواند.

نشریه کویت نیوز در حساب توییتر خود از این مجری اخبار هوش مصنوعی با نام «فِدا» (Fedha) که زنی با کت مشکی و تی‌شرت سفید است، رونمایی کرد. همچنین ویدیویی از این مجری مجازی منتشر شده که در آن به زبان عربی گفته می‌شود: «من فِدا هستم، اولین مجری در کویت که با هوش مصنو‌عی در کویت نیوز کار می‌کند. چه نوع اخباری را ترجیح می‌دهید؟ نظرات شما را می‌شنویم.»

کویت نیوز وابسته به روزنامه کویت تایمز است که در سال 1961 به عنوان اولین روزنامه انگلیسی زبان این کشور تأسیس شد. «عبدالله بوفتین»، معاون سردبیر هر دو رسانه گفت که این آزمایشی برای محک زدن پتانسیل هوش مصنو‌عی در ارائه «محتوای جدید و نوآورانه» بوده است.

او گفت که فِدا در آینده قادر خواهد بود که لهجه کویتی داشته باشد و بولتن‌های خبری را در حساب این توییتر این نشریه که 1.2 میلیون دنبال کننده دارد، ارائه کند. بوفتین همچنین گفت: «فدا یک نام محبوب و قدیمی کویتی است که به نقره اشاره دارد... ما همیشه رنگ ربات‌ها را نقره‌ای و فلزی تصور می‌کنیم، بنابراین این دو را با یکدیگر ترکیب کرده‌ایم.»

کویت اولین کشوری محسوب نمی‌شود که تاکنون از یک مجری اخبار هوش مصنوعی رونمایی کرده است. در سال 2018، خبرگزاری دولتی چین نیز از خبرخوان مجازی خود در قالب یک مرد با صدایی نسبتاً رباتیک رونمایی کرده بود.

رشد سریع هوش مصنوعی در چند وقت گذشته، نوید مزایایی در زمینه‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی را افزایش داده است، اما همچنین نگرانی‌هایی را در مورد احتمال انتشار اطلاعات نادرست و تهدید مشاغل ایجاد کرده است. گزارشی از بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس در ماه گذشته اعلام کرده بود که هوش مصنو‌عی می‌تواند جایگزین 300 میلیون شغل تمام وقت شود.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
وبگردی