کد خبر: ۳۴۹۳۹
|
۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

اوپو به برترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در چین تبدیل شد

بر اساس داده‌های مالی ارائه شده توسط موسسه Associated Press، میزان فروش گوشی‌های هوشمند در بازار چین طی 3 ماهه نخست سال 2023 نسبت به دوره مشابه سال گذشته 5.4 درصد کاهش یافته است. با این‌حال میزان فروش طی این دوره در مقایسه با 3 ماهه چهارم سال 2022 افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» بر اساس داده‌های مالی ارائه شده توسط موسسه Associated Press، میزان فروش گوشی‌های هوشمند در بازار چین طی 3 ماهه نخست سال 2023 نسبت به دوره مشابه سال گذشته 5.4 درصد کاهش یافته است. با این‌حال میزان فروش طی این دوره در مقایسه با 3 ماهه چهارم سال 2022 افزایش داشته است.

اوپو (و حتی وان‌پلاس) با کسب سهم 18 درصدی در میان برندهای تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی، رتبه نخست را در اختیار دارند. وان‌پلاس با نرخ رشد 210 درصدی فروش در میان کلیه برندها برتر ظاهر شده است. همچنین وان‌پلاس تنها برند سازنده گوشی‌های هوشمند است که به نرخ رشد سه رقمی برای فروش دست پیدا کرده است.

با توجه به گزارش جدید، نقش تعیین‌کننده رشد سریع وان‌پلاس در دستیابی اوپو به‌عنوان برترین تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی در بازار چین، غیرقابل انکار است. اوپو در ماه دسامبر سال گذشته از اجرای برنامه اسکورت (Escort Program) برای همکاری در زمینه توسعه وان‌پلاس خبر داد. بدین‌ترتیب اوپو در راستای حمایت مالی از وان‌پلاس طی مدت 3 سال آینده، مبلغ 10 میلیارد دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌ها، بخش عمده‌ای از این بودجه 10 میلیارد دلاری در زمینه تحقیق و توسعه محصولات هزینه خواهد شد. فناوری‌های پیشرو از موسسه تحقیقاتی اوپو و واحدهای تحقیق و توسعه این شرکت (مشخصا فناوری‌های عملکردی پیشرفته) در مقایسه با وان‌پلاس از اولویت بالاتری برخوردار خواهند بود. این موضوع موجب می‌شود تا محصولات وان‌پلاس به سرعت از پیشرفته‌ترین فناوری‌های صنعت موبایل بهره‌مند شوند.

از نظر رشد میدانی، محصولات وان‌پلاس در بیش از 5000 فروشگاه آفلاین اوپو در سراسر کشور ارائه شدند. همچنین 1000 مرکز سرویس اوپو نیز به روی کاربران وان‌پلاس باز بوده و خدمات پس از فروش با کیفیت بالا را در اختیار آنها قرار می‌دهند.

 وان‌پلاس 11

با وجود استراتژی جدید برند دوگانه، وان‌پلاس به سریع‌ترین نرخ رشد در میان برندهای تولیدکننده گوشی‌های هوشمند طی سال 2023 دست یافت. 3 محصول جدید وان‌پلاس با اسامی وان‌پلاس 11، وان‌پلاس Ace 2 و وان‌پلاس Ace 2V رشد فروش فوق‌العاده‌ای را به ثبت رساندند. این پدیده به اوپو کمک کرد تا به برترین تولیدکننده گوشی‌های موبایلی در بازار چین طی 3 ماهه نخست سال 2023 تبدیل شود.

لی جی؛ رئیس شاخه چینی وان‌پلاس اعلام کرد که کمپانی وان‌پلاس بر مقوله عملکرد تمرکز نموده و محصولاتی با عملکرد فوق‌العاده را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. در عین‌حال وان‌پلاس برای تولید یک محصول مناسب از هیچ‌گونه هزینه‌ای دریغ نخواهد کرد. به‌طور کلی حاشیه سودآوری خالص وان‌پلاس در حوزه سخت‌افزار بسیار ناچیز خواهد بود.

منبع:زومیت

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
وبگردی