کد خبر: ۳۵۲۳۳
|
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰
سرپرست مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری:

اهمیت نیروی انسانی در زیست بوم فناوری و نوآوری

سرپرست مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، گفت: جشنواره شیخ بهایی سنجش دقیقی است برای زیست بوم فناوری و نوآوری کشور، و نشان می دهد که ما به سطحی از بلوغ رسیده‌ایم اما نیاز است جعبه ابزار مرتبط با این زیست بوم به‌روز شود.

به گزارش «نبض فناوری»شقایق حق‌جو‌جوانمرد سرپرست مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، با حضور در اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی  گفت: نیروی انسانی مهمترین ابزار برای توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در کشور است و هیچ فناوری و ابزاری نمی تواند جای نیروی انسانی کارآمد را بگیرد.

  حق‌جو جوانمرد با اشاره به اینکه با همین نگاه که امروز به شرکت‌ها و چشم‌های درخشان آدم‌هایی که در غرفه‌ها بودند و گزارشات و روایت برگزار کنندگان نگاه کردم فزود:  خدارا شاکرم که با زحماتی که معاونین علم و فناوری قبلی و همه بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری و دانش‌بنیان کشور کشیدند، امروز ما به سطحی از بلوغ رسیده‌ایم.

سرپرست مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه وقت آن شده به جعبه ابزارمان نگاه کنیم، از ابزارهای تامین‌مالی و تنطیم‌گری و قانون‌گذاری و ... و به خودمان یادآوری کنیم که نوزاد نوآوری و فناوری حالا نوجوان شده نیازهایش تغییر کرده و باید برایش مکانیزم‌ها و سازکارهای جدیدی طراحی کنیم  گفت: باید کارهایی انجام دهیم که تا به حالا انجام نداده ایم، بیایید با هم فکر کنیم که چه کارهایی باید بکنیم.

 وی ادامه داد: وقت آن است که به بعضی از حوزه‌های هایتک و ویژه پیش‌بینی فنی را در برخی از استارتآپها و بعضی از شرکت‌ها، البته با رعایت همه موارد مختلف و اقتصادی و برطرف‌کنندگی آن برای مسائل جدی کشور ورود کنیم.

 

جشنواره‌ شیخ بهایی فرصتی برای شبکه‌سازی است

سرپرست مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی با اشاره به اینکه جشنواره‌ها در همه جای دنیا فرصتی هستند برای شبکه‌سازی گفت: خداراشکر که در این جشنواره برای همه فرصت شبکه‌سازی فراهم بود و فناوران می‌توانستند از نزدیک با یکدیگر و با مسئولان دیدار وگفت و گو کنند.

حقجو با اشاره به حضور طغیانی نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در مراسم اختتامیه، این فرصت را برای پیگیری مکانیزم‌های رگلاتوری و تسهیل‌گری پراهمیت دانست و اظهار کرد: امسال اتفاق فوق‌العاده جذابی بود که شهرداری عرصه واقعی خود را برای به اجرا گذاشتن نوآوری و فناوری در اختیار فناوران کشور گذاشته بود.

وی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در پیشبرد فناوری عنوان کرد: وقتی به مقدار کافی به جرم بحرانی از آدم‌هایی رسیدیم که مصمم هستند و مسلط هستند به این که کاری را به انجام برسانند و مشکلی از کشور بگشایند، دیگر لازم نیست نگران باشیم به نظرم مردم راهشان را پیدا می‌کنند و آن وقت کافی است کنار بایستیم و فقط اجازه بدهیم که راهشان را بروند و برای آنها تسهیل‌گری کنیم.

ارسال نظرات
در آخرین گزارش «آسیاتک» در کدال اعلام شد؛ رشد درآمد ارائه خدمات اینترنتی آسیاتک در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲
پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس؛ سند راهبردی «مجلس هوشمند» طراحی شود
وبگردی