کد خبر: ۳۵۴۱۱
|
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

اینترنت اکسپلورر ۱۱ مجال دوباره یافت

مایکروسافت در پیام جدیدی، تائید کرد که نظر خود را در خصوص بازنشستگی ویندوز ۱۱ تغییر داده است.

به گزارش «نبض فناوری»، مایکروسافت در ۱۵ ژوئن سال ۲۰۲۲، به پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر ۱۱ (IE۱۱) به عنوان یک برنامه دسکتاپ در ویندوز ۱۰ پایان داد و در ۱۴ فوریه، مرورگر قدیمی خود را در نسخه‌های خاصی از ویندوز ۱۰ برای همیشه غیرفعال کرد.

این باید پایان کار مرورگر قدیمی مایکروسافت بود. اما چه کسی می‌توانست پیش‌بینی کند این پیش‌گویی که "آینده اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۰، در مایکروسافت ایج است"، همچنان برنامه‌ای برای آینده باقی می‌ماند.

بعضی نسخه‌های ویندوز ۱۰، همه نسخه‌های ویندوز ۱۰ نیستند و بعضی از سازمان‌ها هنوز استفاده از مرورگری که در سال ۲۰۰۳ به اوج محبوبیت خود رسید و سپس افول کرد را کنار نگذاشته‌اند.

مایکروسافت در فوریه که انتشار وصله‌ای را برای غیرفعال کردن اینترنت اکسپلورر ۱۱ از طریق یک به‌روزرسانی مایکروسافت ایج آغاز کرد، به این موضوع اشاره کرده بود.

این امر شامل پلتفرم اینترنت اکسپلورر(موتور مرورگر تردینت/ ام‌اس‌اچ‌تی‌ام‌ال اینترنت اکسپلورر ۱۱، کنترل اشیاء وب (WebOC) و اتوماسیون COM نخواهد شد تا اجازه دهد حالت اینترنت اکسپلورر ادامه پیدا کرده و وب‌سایت‌هایی که به این مرورگر قدیمی وابسته هستند، رندر شوند و این معافیت قرار است حداقل تا سال ۲۰۲۹ ادامه داشته باشد.

اما مایکروسافت به تازگی به شکل صریح‌تری این موضوع را تائید کرد که با وجود اینکه ایج در آینده جایگزین اینترنت اکسپلورر خواهد شد اما هنوز نتوانسته است همه کاربران را ترغیب کند که اینترنت اکسپلورر ۱۱ را ترک کنند.

مایکروسافت در فوریه اعلام کرده بود که قصد دارد رفرنس‌های بصری اینترنت اکسپلورر مانند آیکن‌های موجود در منوی استارت و نوار وظیفه را در به‌روزرسانی امنیتی ماهانه ویندوز ۲۰۲۳ که برای ۱۳ ژوئن برنامه‌ریزی شده و در نسخه پیش‌نمایش اختیاری و غیرامنیتی بعضی از نسخه‌های ویندوز که برای ۲۳ مه برنامه‌ریزی شده است، حذف کند. اما این برنامه دیگر وجود ندارد.

بنا به توضیح هدر پولسن، یکی از مدیران مایکروسافت، حذف عناصر رابط کاربری اینترنت اکسپلورر ۱۱، به سازمان‌های مشتری واگذار می‌شود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری رجیستر، پولسن با اشاره به اینکه تیم‌های فناوری اطلاعات، گزینه حذف رفرنس‌های بصری اینترنت اکسپلورر ۱۱ در دستگاه‌های ویندوز ۱۰ را از طریق سیاست اینترنت اکسپلورر خواهند داشت، گفت: بر اساس بازخورد مشتریان، سازمان‌ها در زمان حذف عناصر رابط کاربری اینترنت اکسپلورر ۱۱ از دستگاه‌های خود، اختیار خواهند داشت.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 3 اردیبهشت 1403 کارمزد بیت‌کوین صعودی یا نزولی است؟
جایگزین باتری‌های لیتیوم یونی؛ باتری که در چند ثانیه شارژ می‌شود
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در اول اردیبهشت 1403 هاوینگ بیت‌کوین فرا رسید
به دلیل نگرانی از ایمنی داده‌ها؛ هلند استفاده از فیس‌بوک را ممنوع می‌کند
وبگردی