کد خبر: ۳۵۴۴۰
|
۰۱ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۳
با تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر؛

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دانش بنیان پتروشیمی فراهم می‌شود

تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی (cvc) با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس می‌تواند به توسعه این صنعت کمک کند؛ چرا که این صندوق، فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دانش بنیانی در صنعت پتروشیمی را فراهم خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» شرکت‌های دانش بنیان طی سال‌های اخیر به ویژه در دولت سیزدهم دستاورد‌های قابل توجهی را از خود به جا گذاشته‌اند به گونه‌ای در یکی از صنایع استراتژیک کشور ورود کرده و تجهیزات و دستگاه‌های نوینی را طراحی و تولید کرده‌اند.

بسیاری از کارشناسان براین باورند که صنعت نفت و گاز و پتروشیمی ظرفیت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری دارد، چرا که این صنعت، صنعتی بالغ بوده و می‌توان روی آن سرمایه‌گذاری کرد؛ بنابراین شرکت‌های دانش‌بنیان به لحاظ دارا بودن توانمندی‌های بالایی می‌توانند در رفع نیاز‌های فناورانه این صنعت کمک کنند.

گفتنی است در این صنعت امروزه بیش از هزار و ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی فعال هستند، در این صنعت دو رکن «فناوری» و «سرمایه‌گذاری» نقش اساسی ایفا می‌کنند. شرکت‌های دانش‌بنیان در این میان توانستند در رکن فناوری تا حدود زیادی نیازمندی‌های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را مرتفع کنند. برهمین اساس رفع نیاز‌های فناورانه صنعت پتروشیمی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان رقم خواهد خورد.

براساس این گزارش تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی (cvc) با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس می‌تواند به توسعه این صنعت کمک کند؛ چرا که این صندوق، فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دانش بنیانی در صنعت پتروشیمی را فراهم خواهد کرد.

باید به این نکته کلیدی اشاره کرد و گفت: تنوع شرکت‌های دانش‌بنیان و تنوع تکنولوژی و دانش به توسعه پر سرعت زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی کمک می‌کند.

ارسال نظرات
هوش مصنوعی یک ایلان ماسک کوچک ساخت «بچه رئیس» واقعی!
در راستای توسعه بازار‌های صادراتی صورت گرفت؛ حمایت بلاعوض صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش‌بنیان
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 17 خرداد 1402 چشم‌پوشی بیت‌کوین
در آخرین گزارش «آسیاتک» در کدال اعلام شد؛ رشد درآمد ارائه خدمات اینترنتی آسیاتک در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲
وبگردی