کد خبر: ۳۵۵۰۴
|
۰۳ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰
با همت فناوران کشور محقق شد

تامین کیت‌های بیولوژی مولکولی مورد نیاز آزمایشگاه‌ها

یک شرکت دانش بنیان اقدام به تولید وتامین انواع کیت های بیولوژی-مولکولی-تشخیصی دربازارهای داخلی و خارجی کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، لیوژن فارمد یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان است که در حوزه تولید تجهیزات پزشکی فعالیت دارد و کیت های بیولوژی-مولکولی- تشخیصی تولید می‌کنند.

رامین فاضل مدیرعامل شرکت لیوژن فارمد درباره تولیدات این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: این مجموعه در زمینه تولید انواع کیت های بیولوژی مولکولی، کیت های تشخیصی ویروسی، پنل های تشخیص سرطان و انواع بیماری های قارچی فعالیت دارد و همچنین تنها شرکت تولید کننده پرایمر و پروب در ایران است.

فاضل ضمن اشاره به زمینه فعالیت این شرکت درحوزه تجهیزات پزشکی بیان کرد: مجموعه شرکت های لیوژن فارمد، سیناکلون به همراه شتابدهنده بومیکس با همکاری نیروهای متخصص و پیشرفته ترین تجهیزات، ارائه دهنده کلیه خدمات آزمایشگاهی، پژوهشی و کنترل کیفی و نیز تولید کننده انواع کیت های حوزه بیوتکنولوژی به منظور ارائه به آزمایشگاه های تشخیص طبی و مصرف دانشجویان و اعضای هیئت علمی، مراکز تحقیقاتی، شرکتها و موسسات خصوصی و دولتی است.

وی ادامه داد: این شرکت دانش بنیان دارای گواهی های ISO13485:2016-ISO 9001:2015- ISO17025:2017 و مجوز GLP سازمان غذا و دارو است.

فاضل درباره عناوین محصولات و تولیدات این شرکت خاطر نشان کرد: کیت‌های HCD Detection، HCD Extraction ، DNA Extraction، RNA Extraction، Enzyme (Taq Polymerase - Reverse Transcriptase – T4 Ligase) و مواردی دیگر از محصولات و تولیدات اصلی این شرکت دانش بنیان است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در خصوص میزان تامین نیاز کشورخاطر نشان کرد: این شرکت دانش بنیان حدود 70 درصد خدمات کنترل کیفی شرکت های داروسازی و سازمان های زیربط مثل سازمان غذا دارو را تامین می کند.

وی همچنین ضمن اشاره به صادرات محصولات و تولیدات این شرکت به خارج از کشور گفت: تولیدات این شرکت دانش بنیان به کشورهای ارمنستان و عراق صادر می شوند و این کشورها خریدار محصولاتی از جمله CHO Extraction ، Ladder، Agarose و DNA Extraction هستند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در خصوص میزان اشتغالزایی ایجاد شده توسط این مجموعه بیان کرد: درحال حاضر 80 نفر با میانگین سنی 30 سال و با میزان تحصیلات فوق لیسانس در شرکت لیوژن فارمد فعالیت دارند.

ارسال نظرات
وزیر ارتباطات در نشست با استاندار آذربایجان غربی تأکید کرد: پوشش پایدار و باکیفیت ارتباطی ۸۶ درصد روستاهای استان
با برگزاری تور عکاسی روایت پیشرفت صورت می گیرد؛ تبیین دستاوردهای وزارت ارتباطات از طریق جشنواره «همه جا در دسترس»
در آخرین گزارش درآمد «تجارت الکترونیک پارسیان» در کدال؛ رشد درآمد نماد بورسی «رتاپ» در آبان ماه سال جاری
وبگردی