کد خبر: ۳۷۱۱۵
|
۰۳ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

تولید پهپاد نجات غریق هوشمند با برد پروازی ۳ کیلومتر

فعالان فناور پهپاد هوشمند نجات غریقی ساختند که قابلیت حمل تجهیزات نجات به محل حادثه و برد پروازی تا ۳ کیلومتر را دارد.

به گزارش«نبض فناوری»محمد حسین ذکریاپور با اشاره به ساخت پهپاد نجات غریق هوشمند فخران درباره نوآوری های این پهپاد توضیح داد و گفت: این پهپاد زمان کشف محل غرق شدگی را کاهش داده و قابلیت اعزام تجهیزات و حلقه نجات غریق به محل وقوع حادثه به صورت کاملا خودکار و دقیق را دارد.

این فعال فناور با اشاره به اینکه این پهپاد هوشمند جی پی اس داشته و بازگشت اتوماتیک به محل مبدا را دارد، خاطرنشان کرد: همچنین قابلیت دید در شب هم برای حلقه نجات و هم برای دستگاه از دیگر مزیت های این پهپاد به شمار می رود.

ذکریاپور با بیان این مطلب که در این تجهیز از مادون قرمز برای شناسایی غریق استفاده می شود، گفت: این نوع دستگاه قابلیت ۲۰ کیلو حمل بار دارد.

وی افزود: برد پروازی این پهپاد تا ۳ کیلومتر و از دور قابل کنترل است و ۳۴ دقیقه می‌تواند پرواز کند.

این طراح پهپاد هوشمند نجات غریق تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه، نیروی دریایی ارتش، ناو و ناوچه ها نظامی، شهرهای استان شمالی و جنوبی کشور می‌توانند از این محصول استفاده کنند. در استان مازندران بیش از ۱۶ شهر ساحلی داریم که می توانند از این پهپادها استفاده کنند.

وی بیان کرد: در جنوب کشور هم بیش از ۷۰ دستگاه در استان های خوزستان و هرمزگان را در نظر گرفتیم که می توانند از این تجهیزات استفاده کنند.

منبع: مهر

ارسال نظرات
عضله سازی بدون تمرینهای سخت؛ داروی جایگزین ورزش از راه می رسد
وبگردی