کد خبر: ۳۷۲۲۲
|
۰۸ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۷:۲۰
در گزارش فعالیت عملکرد ماهانه آسیاتک در کدال اعلام شد؛

رشد فروش و درآمد «آسیاتک» در پنج‌ماهه سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل

شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در آخرین گزارش منتشر شده خود در کدال، از رشد ۵۹ درصدی درآمد در پنجماهه سالجاری نسبت ب دوره مشابه سال ۱۴۰۱ خبر می‌دهد.

به گزارش بخش تحلیلی «نبض فناوری»، شرکت انتقال داده‌های آسیاتک با نماد «آسیاتک»در بورس، خدماتی از نوع اینترنت، فناوری اطلاعات و فروش کالا به مشتریان و متقاضیان ارائه می‌دهد. در حقیقت آسیاتک به عنوان کامل‌ترین ارائه‌دهنده راهکار‌های ارتباطی در ایران، طیف جامعی از راهکار‌های ارتباطی را به مشترکین خانگی و سازمانی ارائه می‌کند.

«آسیاتک» در آخرین گزارش عملکرد ماهانه منتهی به ۳۱ مرداد سال ۱۴۰۲ از حکایت از درآمد ۷۹۳ میلیارد تومانی در پنجماهه سالجاری دارد که این درآمد در دوره مشابه سال قبل ۴۹۷ میلیارد تومان بوده است که این ارقام نشان از رشد ۵۹ درصدی آسیاتک در پنجماهه سال ۱۴۰۲ دارد.

بیشترین درآمد این نماد بورسی از خدمات اینترنت به مبلغ فروش ۱۲۰ میلیارد تومان اختصاص دارد که نسبت به ماه قبل یعنی تیرماه رشد درآمدی نشان می‌دهد.

شرکت «آسیاتک» از فروش خدمات فناوری اطلاعات معادل ۴۶ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است.

همچنین فروش کالا نیز در این ماه برای این شرکت نزدیک به ۲ میلیون درآمد شناسایی کرده است که با توجه به درآمد ۱.۵ میلیارد تومانی آن در تیرماه نشان از رشد درآمد در مرداد امسال در فروش کالا داشته است.

این شرکت دارای بزرگ‌ترین مرکز داده محتوایی در کشور است و هم اکنون بیش از ۲.۵ پتابایت، فضای فعال ذخیره محتوا در مراکز داده خود ارائه می‌کند و بیش از ۱.۲ ترابیت بر ثانیه، نرخ تحویل محتوا روی شبکه IXP دارد.

علاوه بر این‌ها اخیرا، آسیاتک پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه (UNSP) را نیز از وزارت ارتباطات و فناوری دریافت کرد.

بر اساس این پروانه، «آسیاتک» مجاز است خدمات ارتباطی ثابت و سیار را به مشترکان ارائه کند؛ همچنین این مجوز آسیاتک را متعهد به ارائه اینترنت مبتنی بر فیبر نوری (FTTH) به یک میلیون خانوار در سراسر کشور می‌کند. گفتنی است، پوشش اینترنت مبتنی بر فیبر نوری یک میلیون و سیصد خانوار که برعهده شرکت ایرانسل بوده نیز به آسیاتک واگذار شده است. همچنین آسیاتک پوشش ۱.۵ میلیون تعهد مازاد را نیز برعهده گرفته است.


درآمد و فروش خدمات «آسیاتک» در مردادماه ۱۴۰۲

رشد فروش و درآمد «آسیاتک» در پنج‌ماهه سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل
 

 

ارسال نظرات
عضله سازی بدون تمرینهای سخت؛ داروی جایگزین ورزش از راه می رسد
وبگردی