کد خبر: ۳۷۳۲۰
|
۱۵ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

اندروید 14 احتمالاً 12 مهرماه و هم‌زمان با معرفی پیکسل 8 منتشر می‌شود

ظاهراً نسخه پایدار اندروید 14 دیرتر از انتظار و در مهرماه منتشر می‌شود.

به گزارش«نبض فناوری» مدت‌هاست اندروید 14 در فاز بتا قرار دارد و نسخه‌های بتای مختلفی از آن منتشر می‌شود. انتظار داشتیم نسخه پایدار این سیستم‌عامل ماه گذشته میلادی از راه برسد، اما چنین اتفاقی رخ نداد و حالا گفته می‌شود این نسخه هم‌زمان با معرفی سری پیکسل 8 در تاریخ 12 مهرماه (4 اکتبر) از راه می‌رسد.

گوگل نسخه‌های بتای بیشتری برای اندروید 14 منتشر کرده است تا باگ‌های آن را به حداقل برساند. چرخه انتشار این نسخه‌ها به‌گونه‌ای است که بسیاری تصور می‌کنند نسخه پایدار این سیستم‌عامل در ماه جاری میلادی از راه می‌رسد.

اندروید 14 احتمالاً مهرماه از راه می‌رسد

«میشل رحمان»، فعال دنیای اندروید با انتشار توییتی مدعی شده است که نسخه پایدار اندروید ۱۴ در تاریخ 12 مهرماه از راه می‌رسد؛ یعنی هم‌زمان با برگزاری رویداد بعدی گوگل برای رونمایی از سری پیکسل 8. بنابراین ظاهراً در این مراسم در کنار معرفی پیکسل 8 و 8 پرو و احتمالاً پیکسل واچ 2، گوگل از انتشار نسخه پایدار اندروید ۱۴ هم خبر می‌دهد.

اندروید 14

درحال‌حاضر نمی‌دانیم چرا نسخه پایدار اندروید 14 نسبت به نسخه قبلی با چنین تأخیری منتشر خواهد شد. شاید این موضوع ارتباطی با انتشار بتای پنجم این سیستم‌عامل داشته باشد. احتمالاً گوگل با مشکلی در نسخه جدید اندروید روبه‌رو شده و هنوز نتوانسته است به‌طور کامل آن را برطرف کند.

ظاهراً برخی از تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی که با گوگل همکاری می‌کنند هم امروز منتظر انتشار نسخه پایدار اندروید ۱۴ بودند. حتی برخی شرکت‌ها مانند وان پلاس وعده داده بودند که در سال جاری میلادی این سیستم‌عامل را برای دستگاه‌های خود منتشر می‌کنند که احتمالاً چنین وعده‌ای عملی نخواهد شد.

درنهایت باید بگوییم تنها با یک شایعه روبه‌رو هستیم و شاید نسخه پایدار اندروید 14 زودتر از 12 مهرماه منتشر شود.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی