کد خبر: ۳۷۳۲۵
|
۱۵ شهريور ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

بررسی فرصت‌ها و موانع توسعه یونیکورن‌ها در ایران

در یک نشست تخصصی، الزامات ایجاد یونیکورن‌های توانمند مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان حوزه استارت اپی ارائه شد.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در این نشست که با هدف تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های ایرانی و هموارتر شدن مسیر تبدیل آن‌ها به یونیکورن با رویکرد افزایش همکاری‌ با کشورهای پیشرو منطقه برگزار شد، الزامات ایجاد یونیکورن‌های توانمند مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان حوزه استارتاپی ارائه شد.

در این نشست، ضمن تأکید بر نقش کلیدی سه عامل «نیروی انسانی»، «سرمایه گذاری» و «حکمرانی» (رگولاتوری) در توسعه یونیکورن ها به اهمیت «دستیابی به بازارهای بین المللی» در تسهیل و تسریع مسیر رشد استارتاپ ها اشاره شد.

عدم امکان جذب سرمایه‌ کلان در مراحل پایانی رشد استارتاپ‌ها و عدم دسترسی به بازارهای بین‌المللی نیز به عنوان برخی چالش‌های اصلی در مسیر تبدیل شدن استارتاپ‌ها به یونیکورن عنوان شد.

در همین راستا معاونت سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در حال تدوین گزارش سیاستی جامعی است که نتایج آن به زودی در اختیار مسئولان مربوطه و صاحب‌نظران این حوزه قرار خواهد گرفت.

ارسال نظرات
سخنگوی سازمان فضایی ایران خبر داد؛ موفقیتی دیگر برای صنعت فضایی ایران
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 5 مهر ماه 1402 افزایش هنگفت ارزش بیت‌کوین در پیش است؟
همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲؛ تاپ از کارت خرید دانش‌آموزی، رونمایی کرد
وبگردی