کد خبر: ۳۸۱۹۱
|
۰۹ آبان ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

آپدیت مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل با تراشه M۳

اپل در رویداد شب گذشته به نام Scary Fast از آپدیت لپ تاپ های مک بوک ۱۴ و ۱۶ اینچی با مجموعه ای از تراشه های جدید M۳ و شاسی های «اسپیس بلک» خبر داد.

به گزارش «نبض فناوری»، انگجت اعلام کرد، این شرکت آمریکایی اکنون مک بوک مدل ۱۴ اینچی را با پردازشگر پایه M۳ به قیمت ۱۵۹۹ دلار عرضه می کند. این نخستین باری است که لپ تاپ ۱۴ اینچی به پایین ترین قیمت عرضه می شود. پیش از این و در نسخه های مک بوک پرو ۱۳ اینچی با تاچ بار و تراشه M۲ و قیمت مک بوک پرو ۱۴ اینچی با تراشه M۲ Pro از ۱۹۹۹ دلار شروع می شد.

آپدیت مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل با تراشه M۳

بهای لپ تاپ با تراشه M۳Pro نیز ۱۹۹۹ دلار اعلام شده است. با این حساب با توجه به آنچه گفته شد بهای لپ تاپ با تراشه M۳ Max بالاتر می رود. در این میان قیمت پایه مک بوک پرو ۱۶ اینچی با تراشه M۳Pro مانند نسخه ای از دستگاه که به تراشه M۲ Pro مجهز بود، همان ۲۴۹۹ دلار است.

رنگ جدید «اسپیس بلک» نیز برای لپ تاپ های ۱۴ و ۱۶ اینچی با تراشه های M۳Proو M۳ Max فراهم شده و اثر انگشت را بهتر از مدل های نقره ای کلاسیک پنهان می کند.

بقیه سخت افزار لپ تاپ ها به غیر از تراشه های جدید تقریبا مانند نسخه های پیشین است از جمله دوربین های فیس تایم ۱۰۸۰ پیکسلی اپل و سیستم صوتی با ۶ بلندگو.

آپدیت مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل با تراشه M۳

یک تغییر کوچک در نمایشگر لیکویید رتینا XDR دستگاه های مک بوک پرو جدید آن است که محتوای SDR با درخشش ۲۰ درصد بیشتر از قبل نمایش داده می شود.

با کمک تراشه های M۳جدید عملکرد دستگاه به میزان قابل توجهی ارتقا می یابد. اپل مدعی است لپ تاپ مک بوک پرو ۱۴ اینچی با تراشه جدید ۶۰ درصد سریع تر از مدل۱۳ اینچی این دستگاه با تراشه M۱ کار می کند و عمرباتری آن ۲۲ ساعت است.

اگر فرد از لپ تاپی با تراشه M۳ Pro استفاده کند، شاهد افزایش ۴۰ درصدی عملکرد دستگاه در مقایسه با نسخه دارای تراشه M۱خواهد بود.

در نهایت لپ تاپ های ۱۴ و ۱۶ اینچی مجهز به تراشه M۳Max از حافظه ۱۲۸ گیگابایت برای بهبود عملکرد اپ هایی مانند MATLAB ، DaVinci Resolve و غیره پشتیبانی می کنند.

اما جالب ترین ویژگی دستگاه های جدید در مقایسه با مک بوک پرو های مجهز به تراشه اینتل( که قبل از ۲۰۲۱ میلادی عرضه شدند)، آن است که عملکرد دستگاه های مجهز به M۳ Max حدود ۱۱ بار سریع تر است.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی