کد خبر: ۳۸۳۴۱
|
۱۸ آبان ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

توسعه نرم افزارهای اپل متوقف شد

اپل در اقدامی کم‌سابقه، کار روی به‌روزرسانی‌های نرم افزاری سال آینده برای آیفون، آی‌پد، مک و دستگاه‌های دیگر را متوقف کرد تا ایرادهای موجود در کد را ریشه‌یابی کند.

به گزارش «نبض فناوری» بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: این تاخیر که هفته گذشته، به صورت داخلی به اطلاع کارمندان اپل رسید، به معنای کمک به حفظ کیفیت کنترل در پی ازدیاد باگ‌ها در نسخه‌های اولیه است. مهندسان اپل به جای افزودن ویژگی‌های جدید، ماموریت یافته‌اند که حفره‌ها را ترمیم کرده و عملکرد نرم افزار را بهبود دهند. اما سخنگوی اپل در این باره اظهارنظر نکرد.

نرم افزار اپل که برای رابط کاربری تمییز، کنترل‌های راحت برای استفاده و تمرکز روی حریم خصوصی، معروف است، یکی از بزرگترین نقاط قوت این شرکت بوده است. این امر، کنترل کیفیت را ضروری می‌کند. اما این شرکت تمایل دارد ویژگی‌های جدیدی را بیافزاید و همزمان، مطمئن شود که سیستم‌های عاملش به روان‌ترین و بی ایرادترین شکل ممکن، کار می‌کنند.

اپل در سال‌های اخیر، تاکید بیشتری روی کیفیت داشته و این تاکید حتی به معنای به تاخیر افتادن قابلیت‌های جدید بوده است.

کِرگ فدریگی، مدیر ارشد مهندسی نرم افزار اپل در بحبوحه نگرانی نسبت به باگ‌های فراوان نرم افزاری، عرضه ویژگی‌های متعدد آیفون را به سال بعد موکول کرده است.

وی در سال ۲۰۱۹، به منظور مهار مشکلات، شیوه ای که اپل، نرم افزار را در آینده طراحی می‌کند را اصلاح کرد. تحت این رویکرد، هر ویژگی باید به صورت دستی از طریق فرآیندی به نام ویژگی‌های پرچمدار، فعال شود و کارمندان تست کننده بتوانند تاثیر آن بر کل سیستم را پیش از افزودنش، ایزوله کنند.

اپل ماه گذشته، نخستین نسخه سیستم‌های عامل بعدی آیفون، آی‌پد و مک را تکمیل کرد. نرم افزار بعدی آیفون و آی‌پد که به iOS ۱۸ و iPadOS ۱۸ تبدیل خواهد شد، به صورت داخلی، «کریستال» نام دارد و نرم افزار macOS ۱۵، «درخشش» (Glow) نامیده شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل معمولا به‌روزرسانی‌های نرم افزاری بزرگ خود را پس از پیش نمایش آنها برای طراحان نرم افزار و مصرف کنندگان در کنفرانس ژوئن، در سپتامبر هر سال منتشر می‌کند.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
در دیدار وزرای ارتباطات ایران و عراق انجام شد؛ تاکید بر همکاری های مستمر و دائمی دو کشور در حوزه پروژه های ارتباطی
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌ها جهان در ۶ آذر ۱۴۰۲ تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به تعویق می‌افتد؟
در جلسه بررسی سند نظام جامع دولت هوشمند مطرح شد؛ شهروندان در دولت هوشمند محوریت دارند
وبگردی