کد خبر: ۳۸۳۹۳
|
۲۲ آبان ۱۴۰۲ | ۱۰:۱۶
توسط دانش بنیان‌ها محقق شد؛

احصای ۲۳۰ نیاز فناورانه در حوزه صنعت آب و انرژی

مدیرعامل شرکت پترول گفت: سال گذشته ۸۰ نیاز فناورانه در هفت حوزه احصا شد و امسال هم چیزی حدود ۲۳۰ نیاز احصا شده در هفت حوزه آب، انرژی، محیط زیست و ... داریم و امید آن می‌رود که با اعتماد به زیست بوم فناوری داخل بتوانیم این نیاز‌ها را احصا کنیم.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» قانعی، مدیرعامل شرکت پترول با بیان اینکه هلدینگ خلیج فارس در مدیریت جدید، تحولات متعددی داشته است، گفت: این تحولات را می‌توان هم در پیشرفت پروژه‌ها و هم در ورود به حوزه‌های مختلف ردگیری کرد و از آن جمله می‌توان به دغدغه هلدینگ در ورود به عرصه فناوری و اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد.

وی ادامه داد: بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان برای رفع نیاز‌های فناورانه مسبوق به سابقه است و هر سال در کیش شرکت‌های دانش‌بنیان کار‌های خود را ارائه می‌کردند، منتهی نیاز به رویدادی داشتیم که طی آن شرکت‌ها بدانند نیاز‌های ما چیست و مبتنی بر آن، کار را پیش ببرند.

مدیر عامل پتروفن تصریح کرد: سال گذشته این رویداد به همت هلدینگ خلیج فارس در کوشک نفت برگزار شد، اما امسال قرار است این رویداد را در سطح ملی برگزار کنیم و همه هلدینگ‌ها در آن حضور دارند.

بالای ۹۰ درصد نیاز‌های پتروشیمی در داخل تولید می‌شود

حسن نشان‌زاده، معاون کسب و کار و برنامه‌ریزی شرکت پترول گفت: اسناد بالادستی ما بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و قدرتمند شدن آن‌ها تاکید دارد و ما باید خود را به اهداف و چشم‌انداز‌های مندرج در افق ۱۴۰۴ نزدیک‌تر کنیم چرا که از نیروی انسانی، دانش و فناوری در حد مطلوبی برخوردار هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر، بالای ۹۰ درصد نیاز‌های پتروشیمی در داخل تولید می‌شود و فارغ از همه مشکلات و تحریم‌ها و ... با تکیه و اعتماد به شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه و ... می‌توانیم ۱۰ در صد وابستگی به خارج از کشور را هم کنار بزنیم. سال گذشته ۸۰ نیاز فناورانه در هفت حوزه احصا شد و امسال هم چیزی حدود ۲۳۰ نیاز احصا شده در هفت حوزه اب، انرژی، محیط زیست و ... داریم و امید آن می‌رود که با اعتماد به زیست بوم فناوری داخل بتوانیم این نیاز‌ها را احصا کنیم.

به باور او، صنعت پتروشیمی، زمانی قوی می‌شود که مراکز نوآوری، دانشگاه‌ها و صندوق‌های پژوهش فناوری قوی شوند و به فراخور رشد پتروشیمی، صنایع پایین دستی رشد می‌کنند.

نشان‌زاده تصریح کرد: ما به دنبال تقویت دانش‌بنیان‌ها به عنوان مکمل و تامین کننده نیازهایمان هستیم.

ارسال نظرات
وبگردی