کد خبر: ۳۸۳۹۵
|
۲۲ آبان ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰
بر روی ترافیک خارجی؛

روسیه VPN های تهدیدآمیز را مسدود می‌کند

روسیه تصمیم دارد براساس نظر کمیسیونی از کارشناسان، برخی وی پی ان ها و پروتکل هایی که تهدید به حساب می آیند را مسدود کند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، پس از درگیری روسیه و اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ میلادی و محدودیت دسترسی به برخی شبکه‌های اجتماعی غربی، تقاضا برای سرویس‌های وی پی ان در این کشور افزایش یافت.

در سال ۲۰۱۷ میلادی قانون روسیه تهیه کنندگان سرویس‌های وی پی ان را ملزم به همکاری با مقامات این کشور و محدودسازی دسترسی به محتوای ممنوع شده توسط دولت ملزم کرد.

هم اکنون سرویس‌های وی پی ان بسیاری در سراسر روسیه استفاده می‌شوند و حتی میان قانونگذاران بحث و گمانه زنی زیادی در این باره وجود دارد که تا چه حد باید در مسدودسازی سرویس‌های وی پی ان پیش رفت چراکه در کنار داده‌های مختلف اطلاعات ممنوع را نیز نمایش می‌دهند.

خبرگزاری ریانوستی درباره پاسخ وزارت دیجیتال به نگرانی‌های یکی از قانونگذاران به نام آنتون تکاچف درباره برنامه‌هایی برای مسدودسازی تمام وی پی ان ها نوشت: با توجه به تصمیم کمیسیون کارشناسان، برخی سرویس‌ها و پروتکل‌های وی پی ان که تهدید به حساب می آیند را می‌توان روی شبکه‌های موبایل برای ترافیک اینترنت خارجی فیلتر کرد.

به نوشته این خبرگزاری وزارت دیجیتال اعلام کرده دورزدن محدودیت‌های مربوط به دسترسی برخی اطلاعات یک تهدید به حساب می‌آید.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی