کد خبر: ۴۰۱۰۸
|
۱۷ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

ارائه بیش از ۸۰ خدمت مختلف به شرکت‌های دانش بنیان و فناور

صندوق نوآوری بالغ بر ۸۰ خدمت مختلف به شرکت‌های دانش بنیان و فناور ارائه می‌کند که شامل ۲۰ مدل تسهیلات، ۷ مدل ضمانت‌نامه، ۸ خدمت در حوزه سرمایه‌گذاری و ۴۴ خدمت در حوزه توانمندسازی است.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به خدمات این صندوق برای شرکت‌های فعال در زیست‌بوم نوآوری کشور، اظهار کرد: قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان سال ۱۳۸۹ در مجلس تصویب شد؛ یکی از بند‌های این قانون شکل‌گیری یک صندوق با سرمایه اولیه ۳۰۰۰ میلیارد تومان بود که وظیفه‌اش تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه امروز بالغ بر ۱۰ هزار شرکت دانش بنیان در کشور مشغول به فعالیت هستند، گفت: فروش این شرکت‌ها امروز از ۵۱۷ هزار میلیارد تومان عبور کرده است.

ملکی‌فر افزود: قریب به نیمی از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، برق، الکترونیک و مخابرات مشغول به فعالیت هستند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری بالغ بر ۸۰ خدمت مختلف به شرکت‌های دانش بنیان و فناور ارائه می‌کند که شامل ۲۰ مدل تسهیلات، ۷ مدل ضمانت‌نامه، ۸ خدمت در حوزه سرمایه‌گذاری و ۴۴ خدمت در حوزه توانمندسازی است.

وی در پایان اعلام کرد: هدف صندوق نوآوری از برگزاری این نمایشگاه، قرار دادن ۴۶۶ فرصت شغلی در ۲۰۰ عنوان شغلی به جامعه نخبگان کشور است.

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 27 فروردین 1403 ریزش بیت‌کوین ادامه دارد؟
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی