کد خبر: ۴۰۱۱۵
|
۱۸ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰
درخواست ایالت‌های آمریکایی از متا

با ربایش حساب‌های فیس‌بوک و اینستاگرام مقابله کنید

چهل ایالت آمریکا و واشنگتن دی سی، از شرکت متا پلتفرم خواستند با کلاهبردارانی که حساب‌های فیس‌بوک و اینستاگرام را می ربایند، مقابله کند تا به معضل افزایش چشمگیر این موارد، رسیدگی شود.

به گزارش «نبض فناوری»دادستانهای کل ایالت‌های آمریکا که در راس آنها لتیشیا جیمز، دادستان کل نیویورک قرار دارد، در نامه ای به وکیل ارشد شرکت متا، اعلام کردند کلاهبرداران در حال بردن این جنگ هستند و حضور آنها در پلتفرمهای متا، بیداد می کند.

ایالت‌های آمریکا اعلام کردند نیویورک از سال ۲۰۱۹، شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی شکایت درباره کلاهبردارانی بوده که به حساب‌های فیس‌بوک و اینستاگرام دسترسی پیدا کرده و رمزعبورها را تغییر داده اند و توانسته اند پیامهای خصوصی را بخوانند و خود را جای صاحبان حساب جا بزنند تا مخاطبان آنها و عموم را فریب دهند.

چهار ایالت ایلینویز، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و ورمونت، اعلام کردند افزایش موارد شکایت در سال میلادی گذشته، از ۲۵۰ درصد فراتر رفت.

دادستان کل نیویورک در بیانیه ای اعلام کرد شبکه اجتماعی، شیوه اتصال میلیون ها آمریکایی است. ربوده شدن حساب شبکه اجتماعی توسط یک کلاهبردار، مانند آن است که کسی، پنهانی وارد خانه شما شود و قفلهای آن را عوض کند.

ایالت‌های آمریکا از شرکت متا خواستند پول بیشتری برای جلوگیری از سرقت حسابها خرج کند که شامل افزایش تعداد کارکنان است و با افرادی که حساب‌هایشان هک شده است، همکاری نزدیکتری داشته باشد. شرکت متا در نوامبر سال ۲۰۲۲، حذف هزاران موقعیت شغلی متمرکز به امنیت و حریم خصوصی را اعلام کرد.

سخنگوی متا در  بیانیه ایمیل شده ای، اعلام کرد این شرکت برای رسیدگی به این مشکل، سرمایه گذاری سنگینی در فناوری و کارکنان برای شناسایی حساب‌های هک شده، انجام داده و توصیه هایی را به کاربران و مقامات اجرایی ارائه کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، در اکتبر گذشته، ۴۱ ایالت آمریکا و واشنگتن دی سی از متا شکایت کرده و مدعی شدند این شرکت، پلتفرمهای خود را به گونه ای طراحی کرده تا کودکان را به آنها معتاد کند و باعث آسیب دیدن سلامت روانی آنها شده است.

 

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
وبگردی