کد خبر: ۴۰۲۶۴
|
۰۳ فروردين ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰

اپل تایید کرد که سال‌ها در تلاش بوده تا اپل‌واچ را با اندروید سازگار کند

پروژه سازگاری اپل واچ با اندروید، در نهایت به‌دلیل «محدودیت‌های فنی» لغو شده است.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) روز گذشته از اپل شکایت کرد و این شرکت را به ایجاد انحصار با آیفون متهم کرد. در پاسخ به این شکایت، اپل فاش کرد که سه سال روی سازگاری اپل واچ با اندروید کار کرده، اما در نهایت آن را کنار گذاشته است.

اپل فاش کرده که در گذشته سازگاری اپل واچ با گوشی‌های اندرویدی را بررسی کرده است. این موضوع به‌عنوان بخشی از پاسخ این شرکت به شکایت وزارت دادگستری مطرح شده است که غول فناوری را به ایجاد انحصار با آیفون، به‌ویژه از طریق سخت‌کردن استفاده از محصولاتش توسط برندهای دیگر متهم می‌کند.

پشتیبانی اپل واچ از اندروید

پیش از این نیز در گزارش‌هایی ادعا شده بود که اپل در حال کار روی یک ساعت هوشمند سازگار با اندروید است، اما به‌نظر می‌رسد که غول کوپرتینویی اکنون برای اولین بار، این اقدام را بررسی کرده است. ظاهراً این شرکت سه سال برای انجام آن تلاش کرده، اما در نهایت، پروژه سازگاری اپل واچ با اندروید به‌دلیل «محدودیت‌های فنی» لغو شده است.

شکایت وزارت دادگستری ایالات متحده علیه اپل فراتر از سازگاری محدود اپل واچ است. در این شکایت اپل به استفاده از چندین روش متهم شده که با وجود آن‌ها، برای کاربرانی که می‌خواهند از محصولات یا سرویس‌های برندهای دیگر استفاده کنند، موانعی ایجاد می‌کند. یکی از موارد اشاره‌شده در شکایت DOJ، مسدودکردن برنامه‌هایی است که می‌توانند جابه‌جایی از آیفون‌ها را ساده‌تر کنند.

البته اپل در بیانیه‌ای با شکایت وزارت دادگستری مخالفت کرد و ضمن رد کردن تمام حقایق ارائه‌شده در آن، گفت که شکایت DOJ تجربه‌ای که مصرف‌کنندگان برای آن ارزش قائل هستند را هدف قرار می‌دهد که باعث می‌شود در وهله اول، گوشی‌های آیفون را به دستگاه‌های اندرویدی ترجیح دهند.

منبع:دیجیاتو

ارسال نظرات
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۲۹ درصدی «توسن» در دوره یکماهه اسفند ۱۴۰۲
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 29 فروردین 1403 صعود اندک بیت‌کوین
پیش از برگزاری انتخابات؛ ایکس در هندوستان دردسر درست کرد
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 28 اسفند 1403 پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
برای پیروی از قوانین ترکیه؛ «تردز» در ترکیه تعطیل شد
وبگردی